jechoutan

Mohu dálkově studovat a přitom mít práci na plný úvazek ?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možnost být vedený jako student dálkového studia na střední škole a přitom být normálně zaměstnaný ? Děkuji
Doplňuji:
Jde mi o to jestli při dálkovém studiu střední školy maturitního oboru mohu být vedený jako student a zároveň zaměstnanec na plný úvazek :)

Nejlepší odpověď
briketka10

samozřejmě měla jsem to také tak
studovala jsem v Praze dálkově
ekonomickou školu tam pracovala
na plný úvazek v Pardubicích jsem
předtím dálkově studovala SOU a
ukončila závěrečnou zkouškou, taky
jsem pracovala na plný úvazek..
ovšem vše mi platil zaměstnavatel a
nesměla jsem vynechat žádnou hodinu !
Doplňuji:
tzn.že mi zaměstnavatel dával
volno na studium každé pondělí
já si vždy toto volno napracovala

Další odpovědi
Drap

Určitě.

www

Lze to, musíš ale obě aktivity sladit tak, aby nekolidovaly. Buď ve škole, práci, nebo u obou v kompromisu.
Zákon to však umožňuje.
Doplňuji:
Pouze pozor na pracovní poměr, ten je však zákonem stanoven (věk).

terry

Pokud zvládneš oboje, pak určitě.
Můžeš být veden jako student, ale protože budeš studovat dálkově a pracovat a mít příjem, nemůžeš uplatňovat výhody studentů.

anonym

syn má už vyjednáno dálkové studium střední školy, zároveň ale nastupuje do nového zaměstnání, zatím, ač je tam na to upozornil, neodpověděli mu, jestli s tím oni souhlasí, jezdil by do školy každý druhý pátek a sobotu, docela by mě taky zajímalo, jestli je to vůbec možné, jestli u zaměstnavatele uspěje s tím studováním, v sobotu se tam nepracuje, jen pondělí až pátek, takže by šlo o každý druhý pátek, nemůžu nikde vyčíst, jestli to půjde, nebo ne, podle mě záleží spíš na tom, jak se dohodnou mezi sebou, jestli to vůbec prostě jde udělat…