eskander

mohu cestovat na pas ktery je plany ale mam v nem jmeno pred svatbou?jen autobusem z uk do cr

ztratila sem doklady v uk ale mam stale jeste platny pas,ale jen v nem mam jmeno za svobodna ta jse chci zeptat zda na nej mohu vycestovat(au­tobuem)z uk do cr..dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Pokud jméno v pasu neodpovídá skutečnosti, není již platný., takže pokud by došlo ke kontrole, mohli by tě vrátit.
  2. Normálně by měl postačovat i OP. Pokud jsi jej ztratila, měla ses už dávno při ztrátě obrátit na zastupitelsví ČR, jež v podobných případech dokáže vystavit náhradní či dočasné doklady.
  3. Když máš net, mohla sis rovnou dohledat patřičný postup v dané zemi, Min. zahr. věcí má tyto rady na svém webu. – v odkazu máš přímo kontakt na velvyslanectví v Londýně:

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/evropa/vel­ka_britanie/kon­taktni_cesky_u­rad/-mzv-publish-cz-o_ministerstvu-adresar_diplo­matickych_misi-ceske_urady_v_zah­ranici-velka_britani­e_velvyslanec­tvi_londyn.html

Další odpovědi
hanulka11

Máš jiné jméno, tudíž pas je neplatný

Dochy

Neznám podmínky 100%. Ale myslím, že problém by to být neměl. Když jsme chtěli na svatební cestu na slovensko, tak nám bylo sděleno, že s OP s ustřiženým růžkem a potvrzením nemůžeme, že si máme včas pořídit pas. Takže OP se změnou je špatně, ale pas s nepravdivými údaji je OK.

Ale bacha na ty ztracené doklady, ať s tím nemáš potíže. Nahlásit a řešit co nejdřív ať minimalizuješ riziko. Vím z okolí, že ztratily doklady a i přes včasné nahlášení měli po letech potíže, když potřebovali potvrzení o beztrestnosti a dozvěděli se, že mají v rejstříku záznam o odsouzení v Itálii.
Doplňuji:
Tak ještě k tomu pasu a vdavkám: „Cestovní pas pozbývá platnosti 3 měsíce po změně příjmení“ Takže záleží na tom, jak dlouho jseš vdaná.