no107064

Mohu Českou poštou poslat airbag?

Zdravím, mohu Českou poštou poslat airbag? V seznamu toho, co se nesmí posílat, není napsán, ale nevím, zda může být brán airbag jako výbušnina. Děkuji

Odpovědi
anonym

kdysi jsme skladovali vyvíječe plynu pro airbag a nebyla žádná omezení. To znamená, že ani vozy, které ho převážely, nebyly nijak označeny. Pak bych neviděl problém s posláním poštou, jelikož to není bráno jako výbušnina.

mosoj

Oficiálně nelze.
Airbag je pyrotechnický výrobek kategorie P1, který nesmí být dostupný veřejnosti, pokud tento pyrotechnický výrobek není zabudován ve vozidle !!