Fienir

Mohu být unaven z lenosti?

Dlouhodobě se cítím unavený, i ráno po probuzení. Je možné, že to způsobuje lenost, nedostatek pohybu?
Doplňuji:

  • depresivní nálada minimálně 2 týdny

občas mám

  • ztráta zájmu či potěšení z dříve radostých aktivit

ano to mám určitě

  • ztráta sebedůvěry nebo sebeúcty

ano mám

  • opakované pocity viny

beru odpovědnost za svůj život, takže jasně že mám ;)

  • opakované myšlenky na smrt nebo sebevraždu

občas ano, ale nikdy bych ji nerealizoval

  • snížené schopnost myslet, soustředit se, nerozhodnost a váhavost

myslí se mi blbě, hlavně kvůli únavě

  • poruchy spánku

ani moc ne, jen vyjimečně (dřív ale vůbec)

  • změna chuti k jídlu, ať už snížená, nebo zvýšená

nedovedu posoudit, u některých potravin změna chuti ano

Děsíš mě :D :D

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Neváhej a pokračuj ve svém experimentu. Časem se můžeš dostat do úplné nehybnosti. Únava pak přejde ve vyvanutí, což je jeden z budhistických ideálů. Máš nirvánu na dosah.

Další odpovědi
dudu

Moje babička říkávala, že „I ten který nic nedělá si rád odpočine“!

marci1

Samozřejmě, znám to, pokud delší dobu lenoším, cítím se unavená. Proto se snažím co nejvíce něco dělat. 🙂

Ze všeho nejvíc vyčerpává nečinnost.
Aristotelés

nnn1

Nevím, zda to může být leností, ale určitě to může být depresí (nemocí). Ta (hlavně pro druhé) vypadá jako lenost, ale je to o tom, že člověk nezvládne dělat věci, které by třeba rád dělal, nebo které jsou nutné k životu (dlouho si nedojde pro jídlo, i když má hlad). Prostě to nejde (to je asi u těžké deprese).

Další příznaky deprese:

  • depresivní nálada minimálně 2 týdny
  • ztráta zájmu či potěšení z dříve radostých aktivit
  • ztráta sebedůvěry nebo sebeúcty
  • opakované pocity viny
  • opakované myšlenky na smrt nebo sebevraždu
  • snížené schopnost myslet, soustředit se, nerozhodnost a váhavost
  • poruchy spánku
  • změna chuti k jídlu, ať už snížená, nebo zvýšená

Online test deprese:
http://www.de­prese.psychoweb­.cz/test2

PS. Deprese není slabost a není ostuda jít za psychiatrem či psychologem!

Možná jsou i jiné nemoce či důvody, kdy i při dostatečně dlouhém spánku člověk nemá energii, nevím.
Doplňuji:
Může to být ještě třeba špatná funkce štítné žlázy či něco jiného. Měl by jste jít za obvodním doktorem, aby Vás poslal na nějaká vyšetření. Teprve až se vyloučí ostatní možnosti, tak Vás třeba pošle za psychiaterm.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/priznaky-deprese/

da ny

Ranní únava (i bolest hlavy) = bývá nedostatek Mg a Fe.
Po fyzické námaze nedostatek soli.
http://www.non­rx.cz/dologran-natural-100g.html
Tělo potřebuje k doplnění/vstře­bání Mg nebo Ca oba prvky, v poměru 1: 2, pokud se užívají samostatně jsou to jen peníze vyhozené oknem…
Nesmí chybět vit. řady B – Komplex forte, doplňovat vit. C atp..

Např. při infarktech a mrtvičkách bývá přítomen vyšší deficit Mg.
U onko pacientů zoufalý nedostatek Zn a vysoký HCY, též nedostatek Mg.
Tělo (mozek) potřebuje dostatek kvalitního paliva 😁, jinak stávkuje a onemocní.
Doplňuji:
K tomu B komplexu si zakupte ještě Niacin a nějaký čas užívejte.
http://www.nu­trion.cz/info/de­tail.php?idzb=262
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/vitamin-b3-niacin-nikotinamid-vitamin-pp/

pusinka50

Než hned myslet na depresi, jejíž příznaky moc neodpovídají tomu, co jsi v doplnění napsal, začala bych nejdřív dávat do pořádku tvé tělo. Polehávání, posedávání a nedostatek pohybu způsobuje postupné a docela rychlé ochabnutí svalů. Když ti ochabnou svaly, máš pocit, že nemáš sílu vůbec na nic a jsi neustále unavený, jakákoliv práce či i myšlení tě unavuje, protože energie v těle neproudí tak jak má. Takže bys měl něco udělat se svým pohybem, aspoň trošku cvičit, i když se ti nechce. Ale když se tomu poddáš, bude to s únavou jen horší.

Navíc, jakýkoliv, aspoň 30-ti minutový čilejší pohyb burcuje organismus k vytváření hormonu serotoninu v mozku, který se nazývá hormon „štěstí“ a který navozuje lepší náladu a tím i lepší cítění vlastního těla. Můžeš mít nedostatek serotoninu, což velmi úzce souvisí s výskytem depresí.

Nadměrnou únavu může způsobit i nedostatek červených krvinek. Bylo by dobré požádat tvou lékařku o krevní testy, případně o krevní testy na výši hormonů v krvi.

Také bys měl začít jíst zeleninu a ovoce, vitamin C v nich obsažený povzbuzuje a odlehčuje organismus.

anonym

rozhodně, já když se vzbudím, tak čím dýl ležím, tím víc se mi nechce vstát :D