gnosis

mohu byt provozovatelem vozidla, jehoz majitel zemrel bez zaveti (veskery jeho majetek nyni vlastni jeho manzelka)?

technicak je totiz zatim psany na neboztika. musim cekat na prepsani technicaku, popr. jaky je za to postih?
Doplňuji:
otazka 2: jak dlouho trva prepsani z vlastnika c.1 na vlastnika c.2?

Nejlepší odpověď
sejtanka

Jezdit můžeš,je jedno kdo je psaný v techničáku.Pokud máte jasno,na koho vozidlo půjde přepsat,tak je to na počkání.Musíš počkat až bude vyřízené dědictví a potom ti stačí plná moc od manželky nebožtíka k přepisu auta.

Další odpovědi
cukrar

gnosi, odpověď je trošku složitější bez podrobných informací od Vás.
Proběhlo již dědické řízení?
asi ano, páč píšete: „jeho majetek nyni vlastni jeho manzelka“
vlastník je jedna osoba a provozovatel druhá osoba. K tomu musíte mít souhlas vlastníka, přesněji vlastník Vás napíše jako provozovatele…
Majitel může být mimino, provozovatel klidně vy.

anonym

Mám dojem, že tady dochází trochu k matení pojmů. Provozovatel může být např. firma pro komerční účely, kdežto vy jste v roli uživatele a výhledově i vlastníka.
Jinak platí co napsal cukrar.

gnosis

aha sorry v otazce je chyba. dedicke rizeni jeste neprobehlo.