huxa

Mohu být odsouzen za šikanování mrtvého člověka?

Samozřejmě, jestli budu šikanovat člověka až po jeho smrti, říkat nad jeho fotkami „podívejte se, jak se nakrucuje, trošku nosánek nahoru, ne? zasloužil sis to…“, apod.
Doplňuji:
Nazdar bazar-třeba, když mu toto bude psát na fotky na profilu na sociálních sítích.

Odpovědi
Nazdar Bazar

Bože, to je dotaz jak po pátém jointu… Trochu nechápu kontext popisu. Jak nad jeho fotkami ? Taky záleží na tom zda ho budeš pomlouvat veřejně nebo soukromě, ale tak jako tak mi přijde duch tohoto dotazu jaksi podivný..
Doplňuji:
No nevím zda se to dá definovat jako šikana, ale pravděpodobně jako trestný čin pomluvy. Ovšem předpokládám že se do verbálního agresora stejně pustí další uživatelé a zemřelého se zastanou nebo příspěvek nahlásí.

klumprt

Ani ta pomluva. Chybí následek.