postcd

Mohu být jen tak dietologem a mít dietologickou poradnu?

mohu o sobě mluvit jako o dietologovi a mít tzv. dietol. poradnu jen na základě toho, že jsem si přečetl nějaké knihy na toto téma? a nebo by bylo takové označení nesprávné?
Doplňuji:
takže když má jakýsi certifikát alternativní medicíny např. a jsem necertifikovaný výživový poradce, tak mé doporučení se nemůže nazývat dietologické?

Nejlepší odpověď
gecco

Dietolog je lékař – takže když dietologii vystuduješ, můžeš být dietologem.
😉
…„, že jsem si přečetl nějaké knihy“… – můžeš být necertifikovaným výživovým poradcem.
Doplňuji:
Své doporučení nazývej jak chceš – ale sebe nesmíš označovat za dietologa (lékaře) a to doporučení za doporučení dietologa.
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nesmíš se vydávat za MUDr.

Poradnu si klidně založ, nemusíš číst ani žádné kniihy, jen musíš prodat ty nesmyslné výrobky po kterých stejně nikdo nezhubne.

Nedávno mě šokovalo, že existuje oblečení, které když někdo nosí, tak prý zhubne:-DDD

mosoj

Na provozování takovéto živnosti potřebuješ koncesi. Živnostenský úřad se již postará zda můžeš nebo ne.
Nicméně je blbé když pracovnice dietologické poradny váží 150 Kg.