Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu bydlet v areálu firmy?

Trvalý pobyt mám 250km od sídla firmy. Firma mi dala k užívání jednu kancelář s wc. V té kanceláři tedy bydlím. Kancelář je tady zařízena jako garsoniéra. Jenže toto prý nejde a pokud mně někdo nahlásí na Policii tak prý budu mít problém a problém bude mít i firma která mi toto umožnila. Můžete mi poradit jak to je?
Děkuji, Kamila.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Prostor k bydlení musí být k bydlení kolaudován.
vy se nevyjadřujte, že tam bydlíte, vyjadřujte se, že jste v práci.
Pokud se nepřiznáte vy nebo někdo jiný, nic nedokážou.
Jediný problém by byl, kdyby tam v noci třeba hořelo a vy jste tam ve spánku uhořel:-( Ale to by pak museli zaměstnavateli prokázat, že o vašem bydlení věděl.

Vykašlete se na udavače, udání nestačí, je potřeba ho i dokázat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Bydlet ne...
;-)
V nebytovém prostoru (areálu firmy) nemůžeš mít např. trvalé bydliště a nemůžeš jej ani využívat k trvalému bydlení.
Ale - pobývat v práci třeba 24 hodin denně můžeš, případný odpočinek mezi prací ničemu neodporuje a nevadí.
Pokud by čirou náhodou (ani si to ale neumím dost dobře představit) došlo k nějaké kontrole, prostě tvrď, že jde o ´nahodilý´ stav a své trvalé bydliště máš.
___
Mimochodem - adresu firmy (po dohodě, samozřejmě) klidně můžeš používat i jako tzv. korespondenční adresu.


Avatar uživatele
Zlatý

Není možné bydlet v jakémkoli prostoru, jež není určen k trvalému bydlení (zahradní chaty, kanceláře, provozovny apod.) Je nutno zdůraznit, že ač fyzicky v nebytovém prostoru je leckdy možné bydlet vcelku pohodlně, stavební zákon toto výslovně zakazuje a to v § 105 odst. 2 písm. c): “Přestupku se dopustí a pokutou od 10 000 Kč do 25 000 Kč bude potrestán ten, kdo užívá stavbu v rozporu s kolaudačním rozhodnutím, popřípadě stavebním povolením ... anebo umožní jiné osobě užívat stavbu v rozporu s kolaudačním rozhodnutím.” A dále také ten, kdo užívá stavbu bez kolaudačního rozhodnutí.
http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

Určitě z toho může mít problém jen zaměstnavatel,protože příslušný úřad by to musel schválit jako bytový prostor(i když je to zařízené).Ale pokud o tom víte jen on a vy a máte dobrý kolektiv,tak se tím nezabývejte.Ale může vás někdo naprášit.Problémy by měl jen ten,kdo to umožnil,vy jako osoba ne.
Byrokracie je fakt zbytečná věc...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

CashFlow

To je právě to. Někdo na to upozornil. Kolektiv je tu od ředitele až po mně vynikající a přátelský. A co za to zaměstnavateli hrozí? Nějaké východisko nebo nasměrování, kudy jít, nemáte?

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

poinformovat se, zda by se ta místnost nedala zkolaudovat k bydlení?

Avatar uživatele
Registrovaný

CashFlow

Tak to mam vyresene. Paragraf 105 stavebniho zakona nic takoveho nerika. Cetla jsem ho pred chvili. A navic muzu bydlet v nebytovem prostoru v kancelari. Povoluje mi to novy obcansky zakonik platny od 1.1.2014 a to v paragrafu 2236. UF :-D

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.