Avatar uživatele
CashFlow

Mohu bydlet v areálu firmy?

Trvalý pobyt mám 250km od sídla firmy. Firma mi dala k užívání jednu kancelář s wc. V té kanceláři tedy bydlím. Kancelář je tady zařízena jako garsoniéra. Jenže toto prý nejde a pokud mně někdo nahlásí na Policii tak prý budu mít problém a problém bude mít i firma která mi toto umožnila. Můžete mi poradit jak to je?
Děkuji, Kamila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Odpoveď byla označena jako užitečná

Prostor k bydlení musí být k bydlení kolaudován.
vy se nevyjadřujte, že tam bydlíte, vyjadřujte se, že jste v práci.
Pokud se nepřiznáte vy nebo někdo jiný, nic nedokážou.
Jediný problém by byl, kdyby tam v noci třeba hořelo a vy jste tam ve spánku uhořel:-( Ale to by pak museli zaměstnavateli prokázat, že o vašem bydlení věděl.

Vykašlete se na udavače, udání nestačí, je potřeba ho i dokázat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?CashFlow Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bydlet ne…
😉
V nebytovém prostoru (areálu firmy) nemůžeš mít např. trvalé bydliště a nemůžeš jej ani využívat k trvalému bydlení.
Ale – pobývat v práci třeba 24 hodin denně můžeš, případný odpočinek mezi prací ničemu neodporuje a nevadí.
Pokud by čirou náhodou (ani si to ale neumím dost dobře představit) došlo k nějaké kontrole, prostě tvrď, že jde o ´nahodilý´ stav a své trvalé bydliště máš.
___
Mimochodem – adresu firmy (po dohodě, samozřejmě) klidně můžeš používat i jako tzv. korespondenční adresu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Není možné bydlet v jakémkoli prostoru, jež není určen k trvalému bydlení (zahradní chaty, kanceláře, provozovny apod.) Je nutno zdůraznit, že ač fyzicky v nebytovém prostoru je leckdy možné bydlet vcelku pohodlně, stavební zákon toto výslovně zakazuje a to v § 105 odst. 2 písm. c): “Přestupku se dopustí a pokutou od 10 000 Kč do 25 000 Kč bude potrestán ten, kdo užívá stavbu v rozporu s kolaudačním rozhodnutím, popřípadě stavebním povolením … anebo umožní jiné osobě užívat stavbu v rozporu s kolaudačním rozhodnutím.” A dále také ten, kdo užívá stavbu bez kolaudačního rozhodnutí.
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/903-bydleni-v-nebytovem-prostoru.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom20

Určitě z toho může mít problém jen zaměstnavatel,pro­tože příslušný úřad by to musel schválit jako bytový prostor(i když je to zařízené).Ale pokud o tom víte jen on a vy a máte dobrý kolektiv,tak se tím nezabývejte.Ale může vás někdo naprášit.Problémy by měl jen ten,kdo to umožnil,vy jako osoba ne.
Byrokracie je fakt zbytečná věc…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
CashFlow

To je právě to. Někdo na to upozornil. Kolektiv je tu od ředitele až po mně vynikající a přátelský. A co za to zaměstnavateli hrozí? Nějaké východisko nebo nasměrování, kudy jít, nemáte?

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

poinformovat se, zda by se ta místnost nedala zkolaudovat k bydlení?

před 3652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
CashFlow

Tak to mam vyresene. Paragraf 105 stavebniho zakona nic takoveho nerika. Cetla jsem ho pred chvili. A navic muzu bydlet v nebytovem prostoru v kancelari. Povoluje mi to novy obcansky zakonik platny od 1.1.2014 a to v paragrafu 2236. UF 😁

před 3651 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek