agentpv

Mohu beztrestně využít cizí Internetovou wifi síť, pokud je bez hesla?

Vloudila se mi routeru neznámá wifi bez hesla. Mohu ji semtam beztrestně využít třeba ke stažení větších souborů? Hrozí mi nějaké riziko nebo postih, pokud se na ni občas přihlásím (třeba pokud bude moje připojení zrovna pomalé a já budu chtít koukat na Youtube … ), ale nebudu přes ni vstupovat např. do emailu, Facebooku, banky … ?? Dík za odpovědi.

Odpovědi
jáára

  1. kde není žalobce, není soudce…
  2. § 230 Neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

i otevřená síť má svůj důvod. ale ad 1.

Arne1

Za to, co se děje na dané síti, zodpovídá její majitel – tedy komu je přidělena příslušná IP adresa. Vůbec nezáleží na tom, zda síť nezabezpečí nebo ti řekne heslo.
Něco jiného by bylo, kdyby síť byla zabezpečená a tys k ní heslo získal nějakou pirátskou cestou – to by se pak dalo kvalifikovat i jako trestný čin. Nebudu sem psát paragrafy, to určitě udělají jiní.