Mohu barevný film vyvolat stejně jako černobílý?

za použití vývojky a ustalovače. Bude něco vidět? nejde mi o barevnou kvalitu fotky, jde mi o to hledat nové způsoby a klidně i patvary. Prostě zkusit, co se dá. Na druhou stranu nechci, aby mi vyšel černý film. Dík

Nejlepší odpověď
tom004

Klidně,ale je po něm.Technologie vyvolání barevných negativů,pozi­tivů,je odlišná.Už jenom to,že se teplota lázní,se musí udržovat v rozmezí cca 0.5°C.

Další odpovědi
mosoj

Nezbyde asi nic jiného, než to zkusit.
Nějaké sloučeniny stříbra v barevné emulzi určitě jsou. Za výsledek neručím.
Tak to daleko lépe se tvoří patvary a barevné zhovadilosti ve fotoeditoru. Co hrdlo ráčí.

arygnoc

jistě, můžete.
můžete s ním třeba skusit opékat špekáčky, nebo ho používat jako opasek, případně ho používat jako krejčovský metr.

Ale pokud z něho chcete mít fotografie, tak to nedělejte.
Každá z vrstev citlivá na světlo je citlivá na jiné světlo a proto používá jinou vývojku, tudíž vám nezůstane nic jiného, než si film nechat vyvolat u odborníka.