Mohou zvířata (např. kočky) chytnout chřipku od lidí, pokud jsou s nemocnými doma?

Co ostatní domácí zvířata? Psi, králíci atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to možné. Kočky stejně jako psi dostávají častěji choroby od lidí, než lidé od nich.

Další odpovědi
Kulpix

Spíš obráceně. Když se mazlim s čičinou a ta mě kejchne do obličeje, bojim se aby něco neprskla kočka na mě. 🙂

dubraro

Jen málo nemocí je přenositelných z lidí na zvířata. Kočičí chřipka je úplně jiná nemoc než lidská chřipka, způsobuje ji jiný druh virů.

Dochy

Jen některé choroby jsou přenositelné mezi různými živočišnými druhy. Třeba u „prasečí“ a „slepičí“ chřipky se dlouho řešilo zda vůbec může člověka napadnout a pokud ano, zda se mezi lidmi může šířit… Nejsem si jist jak jsou na tom s chřipkami kočky a psi.