Dismas

Mohou vegetariáni jíst balut (vejce, ve kterém je kuřecí embryo)?

Nejlepší odpověď
annas

Nezajímám se o vegetariánství, ale vím, že existuje několik typů např. ovovegetariánství, laktovegetariánství atd.
http://treede­ad.blog.cz/1006/dru­hy-vegetarianstvi

Podle zásad vegetariánství, by pravý vegetarián neměl jíst žádná vejce, tedy ani se zárodkem.

"Indické védy definujú pravého vegetariána ako toho, kto neje žiadne mäso, ryby a vajcia. Tí, ktorí sa zriekajú mäsa, ale jedia vajcia alebo ryby, nemôžu byť považovaní za pravých vegetariánov. Jedia telá živých bytostí, alebo ich zárodky.

Ten, kto sa stane vegetariánom iba preto, aby sa vyhol zabíjaniu zvierat, nemusí možno vidieť žiadny dôvod k odmietaniu neoplodnených va­jec.

Pokiaľ sa ale na celý problém pozrieme z pohľadu védskej filozofie, uvedomíme si, že vajce, či už oplodnené alebo neoplodnené slúži k narodeniu sa živej bytosti kuriatka alebo iného druhu.

Vegetariánstvo je teda z védskeho hľadiska súčasťou čohosi vyššieho a úplne prirodzené pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svôj život.

India je stále domovom veľkého množstva vegetariánov."

http://www.go­vinda.sk/filo­zofia/