Mohou vegani konzumovat med?

Ten,který je 20let vegan a dobře ho znám, se vyhýbá pouze živočišným bílkovinám,ale med běžně kéonzumuje.Dnes jsem se v TV pořadu A-Z kvíz dozvěděla,že med patří mezi potraviny,které mají vegani odmítat.Tak je to je?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vegany, co znám já, tak med odmítají, protože je to produkt zvířat.
Ale každý člověk si to upravuje podle svých potřeb.
Pravý vegan by měl odmítat k jídlu maso, vajíčka, mléko, med, dále i vlnu, kůži, včelí kašičku, hedvábí, lanolín, vosk, prostě veškeré produkty, které člověk získává pomocí živočichů, ať už k jídlu, v kosmetice, oblečení/obuvi.

Další odpovědi
venkovan

Vegani jsou na palici. od zvířat nioc nechtějí, jen aby na ně dřely na polích a loukách. Pokud si tu zeleninu a plody vypěstují svým potem, tak se dá říci, že už je to vegan – jinak imitace.
Popravdě – vegan v mírném pásmu by bez vynálezů civilizace nikdy nepřežil. Co je to za životní filozofii, když na jedné straně chrání jakoby životy živočichů, na straně druhé mu z jiných zemí musí dovést většinu potravin. Protože kdo ví, tak potvrdí, že v našich končinách původní je snad nějaká višeň křovištní, lesní jabloň, líska obecná, buk, dřín, borůvky, brusinky a žito. To je tak všechno co je ve střední Evropě původní. Zbytek bxyl donesen, dovezen především z jižní Evropy a Asie.

plchajda.

ja sem vegetarián né vegan takže jen typuju ale med vlastně není od včel je ho vyrábějí a my taky vyrábíme spoustu věcí a třeba energetický nápoj je od nás ale ne že ho vysereme na záchodě takže asi ho jí