Avatar uživatele
petr77

Mohou Vaše myšlenky ovlivnit Vaši realitu – Váš život?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Illines, Kohut57 před 4429 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejen mohou ale i ovlivňůjí. Myšlenky jsou základem veškerého konání

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Tohle není z mé hlavy, našla jsem to na serveru www.velka.zlu­tasova.cz, který mi mimochodem velice pomohl v překonávání krize. Základem všeho je systém M-E-CH. Myšlenka – emoce – chování. Skutečně to tak funguje. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Conchus

Musejí, jinak by myšlení k ničemu nebylo.
Apropó, líbí se mi, že používáte tvar „mohou“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

V každém případě. Dost často však naše vůle, emoce či afekt ovládnou naše myšlení.
Rovněž záleží na tom, zda jsme optimisty či pesimisty, i když optimisté a pesimisté mají jedno společné: jsou nepoučitelní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Cogito ergo sum – „myslím, tedy jsem“ (Descartes)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

no kdybys nemyslel tak bys tupě zíral..
mohou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Mohou,ja toto tema o mysleni mam v oblibe,hodne cerpam www.zivot bez hranic.cz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

mohouu.negativni myslenky negativne,pozitivni pozitivne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Vlastní myšlenky ovlivňují vaší osobnost. Pak je otázka, zda jste přístupní i jiným myšlenkám. Potom mohou jiné myšlenky ovlivňovat vlastní myšlenky a tím ovlivňovat i vaši osobnost.

Proto mohou vzniknout různé sekty a náboženství, kdy slabí jedinci rádi přejímají myšlenky jiných a nechají se !zblbnout". Na tomto principu pracuje i reklama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Myšlenky vyslovené mají ke svému naplnění ještě blíže(viz. např. motlitba nebo prokletí). To co si nepřejí nebo se toho bojím, tak tyto myšlenky raději nevyslovovat. Verbální moc myšlenky je veliká. Viz. známé " opakovaná lež se stane pravdou ". Nebo , když si něco hodně přeji, myšleno dlohodobě a věřím v to, stane se i zdánlivě nereálné nebo i zázračné. Víra je matkou myšlenky a myšlenka je matkou činu. Ač to zní jako fráze je to tak. Ve vědě a umění to platí mnohem více než si připouštíme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek