petr77

Mohou Vaše myšlenky ovlivnit Vaši realitu – Váš život?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejen mohou ale i ovlivňůjí. Myšlenky jsou základem veškerého konání

Další odpovědi
Sůwa

Tohle není z mé hlavy, našla jsem to na serveru www.velka.zlu­tasova.cz, který mi mimochodem velice pomohl v překonávání krize. Základem všeho je systém M-E-CH. Myšlenka – emoce – chování. Skutečně to tak funguje. 🙂

Conchus

Musejí, jinak by myšlení k ničemu nebylo.
Apropó, líbí se mi, že používáte tvar „mohou“

annas

V každém případě. Dost často však naše vůle, emoce či afekt ovládnou naše myšlení.
Rovněž záleží na tom, zda jsme optimisty či pesimisty, i když optimisté a pesimisté mají jedno společné: jsou nepoučitelní.

anonym

Cogito ergo sum – „myslím, tedy jsem“ (Descartes)

briketka10

no kdybys nemyslel tak bys tupě zíral..
mohou..

Illines

Mohou,ja toto tema o mysleni mam v oblibe,hodne cerpam www.zivot bez hranic.cz.

pizlicka

mohouu.negativni myslenky negativne,pozitivni pozitivne.

Mapel

Vlastní myšlenky ovlivňují vaší osobnost. Pak je otázka, zda jste přístupní i jiným myšlenkám. Potom mohou jiné myšlenky ovlivňovat vlastní myšlenky a tím ovlivňovat i vaši osobnost.

Proto mohou vzniknout různé sekty a náboženství, kdy slabí jedinci rádi přejímají myšlenky jiných a nechají se !zblbnout". Na tomto principu pracuje i reklama.

Kohut57

Myšlenky vyslovené mají ke svému naplnění ještě blíže(viz. např. motlitba nebo prokletí). To co si nepřejí nebo se toho bojím, tak tyto myšlenky raději nevyslovovat. Verbální moc myšlenky je veliká. Viz. známé " opakovaná lež se stane pravdou ". Nebo , když si něco hodně přeji, myšleno dlohodobě a věřím v to, stane se i zdánlivě nereálné nebo i zázračné. Víra je matkou myšlenky a myšlenka je matkou činu. Ač to zní jako fráze je to tak. Ve vědě a umění to platí mnohem více než si připouštíme.