plavala

Mohou tyto komponenty fungovat bezproblémově spolu?

Nebo je mezi nimi nějaká velká rozdílnost a kvůli té se funčknost sníží a nebo je některý z nich výrazně horší a bude ostatní brzdit?(tzv. „nejslabší oko řetězu“)?

  • základní deska – MSI Z77A-G43
  • grafická karta – GIGABYTE N640OC-2GI
  • procesor – Intel Core i3–3240
  • zdroj – ACE POWER 400W BLACK
  • RAMky – Kingston 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 HyperX blu Edition
  • disk – Western Digital 2.5" Blue Mobile 250GB 8MB cache s Advanced Format

chlazení by mělo být vyřešený, jde jen o ladnost těchto komponent dohromady… Děkuji

Odpovědi
anonym

MB, CPU a velikost RAM nebudu ´řešit´ – ani to nejde, záleží na určení (provozovaný SW).
Zdroj 400 W bych považoval za poněkud poddimenzovaný (přimlouvám se za alespoň 500 W – jde o maximální, nikoli nominální výkon).
Ovšem HD – je nějaký zvláštní důvod volit 2,5" namísto obvyklé 3,5" šířky?? Pokud ne, nedoporučuju notebookový disk do běžného case (pomalý, drahý), 3,5" varianta je lepší. A určitě nedoporučuju WD Blue ´edition´ – jsou (podle mých zkušeností) nadměrně poruchové.
Spíše doporučím – z levnějších – http://www.al­za.cz/seagate-barracuda-7200-12-500gb-s-advanced-format-d250171.htm .

jáára

16MB disk nebrat

Pohodar87

Vzal bych kvalitní zdroj stačí i 400 Wattů, např od Seasonic. Nevím proč chceš 2,5 palcový disk a zrovna od WD. Já bych bral Seagate. A k té grafické kartě raději bych vzal nějakou jinou s 1 GDDR5 než s 2GB DDR3