Frogman

Mohou to být vzdálení nevlastní sourozenci?

Čistě teoreticky, když budu mít vlastní matku a otce a rozvedou se, každý si založí novou rodinu, budou mít další děti, i ty nové 2 rodiny se rozvedou, zase si založí další rodinu s někým dalším jiným, …
Všechny děti ze strany matky jsou mí vlastní sourozenci a ze strany otce nevlastní. Napadlo mě ale, počítají se i děti těch druhých partnerů mých rodičů, když mají děti z jiných dalších manželství?
Snad se to z toho dá pochopit, kdyžtak to více rozepíšu do detailu. :)
___
Jednou mi někdo říkal, že vlastní sourozenec je, pokud díte je od vlastní matky a nevlastní od nové manželky vlastního otce.
No vida, důvěřuj, ale prověřuj…
Super, díky moc. ;)

Nejlepší odpověď
Dochy

Všechny děti těchto rodičů, které mají alespoň jednoho rodiče stejného jako máš ty, budou Tvoji vlastní. Nevlastní sourozenci jsou ti, které tvoji rodiče přižení (nemají k tobě geneticky příbuzný vztah). Můj názor…

Dohledal jsem:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec
Oba biol. rodiči stejní – sourozenci vlastní, plnorodí
Jeden rodič společný – sourozenci vlastní, polorodí
Žádný biol. rodič společný – sourozenci nevlastní

Další odpovědi
marci1

Vlastní a nevlastní sourozenec : 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=O34AGRnU­saQ