Mohou tehotne zeny darovat krev ? -iv-

Nejlepší odpověď
Ponytail

Ne. A myslím, že nemůže ani když kojí.

Další odpovědi
dědapetr

Nemůže protože odběr krve oslabí organismus a v době těhotenství je již organismus dostatečně zatížen.Těhotná žena v té době potřebuje všeho daleko víc pro vývoj plodu.

Dodos

Na to se je třeba zeptat na odběrném místě nebo lékaře. Obecně si myslím, že pokud žena ví, že je těhotná neměla by krev darovat. Nějaké „odběry“ ji vezme gynekolog a zbytek si cucne mimčo :o)

baghira

Nemůžou.
Ale zase, pokud otěhotní třeba půl hodiny před odběrem, není to jak zjistit, pokud to sama nepřizná.

Valky

Samozřejmě, že ne. Žena se v těhotenství připravuje už tak na velikou ztrátu krve, po které bude 6 týdnu oslabená a náchylná k jakékoliv infekci – porod. A oslabit už takhle náchylný a citlivý organismus, který prodělává tak obrovské změny, darováním krve? To snad né… ;)

wiera

Nemohou!!!A v pří­padě, že žena potom kojí, smí darovat krev až půl roku po ukončení kojení…to mi řekla sestřička z nemocnice. Jsem také dárce…a kojím