Corrie

Mohou se v ČR používat LED nápisy na zadním skle automobilu?

Například toto zařízení – http://www.lin­kmadeinchina.com/car-led-emoticon-and-sign-message-display-with-remote-control.html
V některých zemích podobné zařízení mohou využívat jen záchranky nebo policisté.

Nejlepší odpověď
cochee

U nás taky. Hovoří o tom vyhláška 341/2002, o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která se váže na zákon 56/2001. A konkrétně je to § 18 „Světelná zařízení vozidel,“ odstavce (1) až (3) této vyhlášky.