Avatar uživatele
www

Mohou se u nás žijící živočichové pohlavně rozmnožovat bez oplodnění? Pokud ano, kteří?

Doplňuji:
Beer, Vás podezřívám, že jste profík! To abych si dával majzla v odpovědích 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: www

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kapka, hippeace, chudst, anonym, beer, anonym, anonym, skrz, anonym před 4687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ano. Jedná se o partenogenezi, jinak přirozené klonování. Samička klade neoplodněná vajíčka či rodí živá mláďata a jsou to vždy opět samičky. Tímto způsobem se rozmnožuje překvapivé množství živočichů,
u nás, jen co si pamatuji: mšice, kobylka sága, za určitých podmínek asi i kudlanka nábožná, vznikají tak včelí trubci..
Studium
Doplňuji:
Pro Ar:
promiň, ale hermafrodité se navzájem oplodňují, otázka zněla „pohlavně rozmnožovat bez oplodnění“ ))) Jen pro přesnost, nic ve zlém..)))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Bez oplodnění se nerozmnoží nic, ani ve fauně ani ve floře. Pokud jde o rozmnožování bez „partnera“ tak jde o Hermafroidy (mají oboje pohlavní orgány), například třeba žížala. U rostlin to jsou smosprašné.
Doplňuji:
beer vůbec nic se neděje, není proč se urážet. Tvoje odpověď je správná, já jsem nechtěl partenogenezi uvádět, protože se takto nerozmnožují stále. Ono v přírodě je to hodně zajímavé. Některé druhy a to třeba i u smaiček akvarijních živorodek si samička dokáže udržet sperma samečka ještě na několik oplodnění a pak se někdo může divit, že se mu rybky množí a přitom nemá samce. Dokonce se mi i stalo že se samička která měla už i mladé „přeměnila“ v samce. To se někdy stane pokud je jediný samec a zahyne. Příroda si dokáže poradit i s tímto, aby se zachoval druh.

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Napadaji me jen rostliny, zivocichove nikoli (snad jen prvoci, kteri se rozmnozuji delenim.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

ještě šneci, ale také ne bez oplodnění – jen má jedno zvíře oboje pohlavní orgány

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Jedinou správnou odpověď napsal Beer.
Já ještě přidám nezmara. Rozmnožuje se mimo jiné tzv. pučením. Není to sice pohlavní rozmnožování, ale o to zajímavější.

Kopíruji:
Rozmnožuje se buď pohlavní cestou (jsou to hermafrodité) a nebo pučením (vegetativní rozmnožování) a umí se množit velmi rychle. Má neuvěřitelnou schopnost regenerace, kdy z každého kusu jeho těla vyroste nový jedinec. Proto jeho odstranění z nádrže může být někdy složité a mechanické odstraňování vede často k jeho ještě většímu namnožení.
http://rybicky­.net/atlasostat­nich/nezmar_ze­leny

Učivo základní školy, ale každého asi biologie nebavila, chápu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
olda12

To se stalo kamarádovi,měl úraz na motorce(nebudu rozebírat jakej) a není schopnej a jeho žena se nějakým záhadným způsobem dostala do jináče,takže to možný je

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek