Avatar uživatele
annas

Mohou se také zvířata „psychicky zhroutit“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, FOG, vagra, iceT, anonym, Drap, Banshee, fcoop před 4723 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

V časopise Reader's Digest, zoolog a autor známé knihy Nahá opice Desmond Morris o tomto problému říká:
„V pravém slova smyslu ne, ale někdy kvůli špatnému zacházení vážně psychicky onemocní. Některá divoká zvířata můžou například v zajetí doslova zešílet, buď pro to, že se nudí, nebo že jsou neustále na očích.“

Duševní úzkost se u zvířat může projevit také tím, že si způsobí zranění, bezcílně se rytmicky pohybují sem a tam a vydávají monotónní zvuky – chovají se tedy podobně jako lidé ve stejné situaci. Na druhou stranu ale není známo, že by zvíře dokázalo spáchat sebevraždu; své „já“ nechápe totiž stejně, jako lidé.

Zdroj: R.D.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsem přesvědčená,že ano.Jen si vemte příklad,kdy pes,jehož páníček odejde,zemře,tak se stává,že za nějaký čas pojdou.Není to jejich psychickým zhroucením?Stesk také ovlivňuje psychiku,nejen lidskou,ale i zvířecí dušičku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Určitě ano.Savci zcela jistě.
Také je zřejmě nutné neposuzovat TO lidskou optikou.Každý tvor se určitě někdy bojí. Například. Zákl.instinky­.Z těch se odvozují další pocity.

http://www.ani­malrights.web­z.cz/lekarske_ex­.htm

Jsme docela „dárečci“ – my lidé.
A jak pravil klasik:„Člověk – to zní hrdě“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Treba muj pes,kdyz jsem ho dal do utulku na hlidani,kdyz jsem byl na dovolene v Evrope nekolik tydnu,tak shodil nekolik kilo vahy.
Pak mi rekli,ze stale chodil ve vybehu dokola.
A az jsem si ho vyzvedl,tak se mnou nekolik dni „nemluvil“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Proces psychického zhroucení se používá v Indii při chovu slonů. Lovci v pralese oddělí mladého slona od stáda. Tento divoký jedinec se však k ochočení a k práci nehodí. Slon se tedy přiváže na pevno ke stromu, nedá se mu jíst a pít, bije se. Dělá se to tak dlouho, až se slon psychicky zhroutí. Pak přijde nový pán, dá mu najíst a napít, odváže jej a slon je zcela ochočený. Pak už se lehce naučí pracovní pokyny a není pro člověka nebezpečný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radek.v.

ano, například plazy( chameleoni ) špatně snáší nové prostředí, nemají určité věci rádi..opakování těchto věcí vede až k umrtí jedince..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek