Zlatý

Mohou se také zvířata "psychicky zhroutit"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V časopise Reader's Digest, zoolog a autor známé knihy Nahá opice Desmond Morris o tomto problému říká:
"V pravém slova smyslu ne, ale někdy kvůli špatnému zacházení vážně psychicky onemocní. Některá divoká zvířata můžou například v zajetí doslova zešílet, buď pro to, že se nudí, nebo že jsou neustále na očích."

Duševní úzkost se u zvířat může projevit také tím, že si způsobí zranění, bezcílně se rytmicky pohybují sem a tam a vydávají monotónní zvuky -- chovají se tedy podobně jako lidé ve stejné situaci. Na druhou stranu ale není známo, že by zvíře dokázalo spáchat sebevraždu; své "já" nechápe totiž stejně, jako lidé.

Zdroj: R.D.

Další odpovědi:

Jsem přesvědčená,že ano.Jen si vemte příklad,kdy pes,jehož páníček odejde,zemře,tak se stává,že za nějaký čas pojdou.Není to jejich psychickým zhroucením?Stesk také ovlivňuje psychiku,nejen lidskou,ale i zvířecí dušičku.

Zlatý

Určitě ano.Savci zcela jistě.
Také je zřejmě nutné neposuzovat TO lidskou optikou.Každý tvor se určitě někdy bojí. Například. Zákl.instinky.Z těch se odvozují další pocity.

http://www.animalrights.webz.c z/…

Jsme docela "dárečci" - my lidé.
A jak pravil klasik:"Člověk - to zní hrdě".

Bronzový

Treba muj pes,kdyz jsem ho dal do utulku na hlidani,kdyz jsem byl na dovolene v Evrope nekolik tydnu,tak shodil nekolik kilo vahy.
Pak mi rekli,ze stale chodil ve vybehu dokola.
A az jsem si ho vyzvedl,tak se mnou nekolik dni "nemluvil".

Bronzový

Proces psychického zhroucení se používá v Indii při chovu slonů. Lovci v pralese oddělí mladého slona od stáda. Tento divoký jedinec se však k ochočení a k práci nehodí. Slon se tedy přiváže na pevno ke stromu, nedá se mu jíst a pít, bije se. Dělá se to tak dlouho, až se slon psychicky zhroutí. Pak přijde nový pán, dá mu najíst a napít, odváže jej a slon je zcela ochočený. Pak už se lehce naučí pracovní pokyny a není pro člověka nebezpečný.

ano, například plazy( chameleoni ) špatně snáší nové prostředí, nemají určité věci rádi..opakování těchto věcí vede až k umrtí jedince..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.