Mohou se stromy bát?

Nejlepší odpověď
marijakes

Možná, že ano. Moji rodiče před lety diskutovali nad meruńkou, která už mo cnerodila a před ní se dohodli, že ji příští rok pokácí. Ten rok měla meruńka spoustu krásných meruněk a rodí dodnes. Dostala strach? Je to zvláštní, ale já mluvím někdy s květinami. Moje kolegyně si zlomila kotník a rok byla na nemocenské. V kanceláři měla spoustu kytek. V mojí péči nějak chřadly. jednou v pátek je zalévám a říkám jim:" Holky neblázněte, vždyť se přece snažím. Vydržte to se mnou než se Anička vrátí, a nebojte ona se vrátí, jen nyní nemůže.Já vím, že já to s vámi asi tak neumím, ale pomožte mi." Po víkendu jsem žasla. Květiny neuvěřitelně viditelně ožily.

Další odpovědi
marci1

Myslím, že ano. Třeba na květiny mluvím běžně a když je pochválím a potěším se s nimi, tak kvetou více než jindy. A nějak na ně zvyšovat hlas, se přímo bojím.A tak všechny krásně kvetou a máme se rádi. Se stromy se dá určitě také rozmlouvat. Vždyť rostou, jsou živé.

celie

Asi ano .Bojí se toho prostředí ,které je ničí.Když to není ovzduší které jim člověk ničí,tak je to přírodnímy katastrofami.Ale i přesto všechno nám dodávají energii,stačí jen obejmout.

beer

Samozřejmě.
Jsou prostudovány způsoby chemické komunikace mezi rostlinami, kdy například akácie varují (vylučují chemické látky) ostatní rostliny svého druhu a ty okamžitě na obranu opět chemicky reagují (listy jsou pro býložravce nechutné).
Těch příkladů je celá řada, úmyslně uvádím příklad snad nejznámější a lehce ověřitelný.
Doplňuji:
Nebojí se určitě stejným způsobem jako člověk, ale nazvat se to tak dá.. O rostlinách stále víme jen málo a čím dál víc nás svými schopnostmi překvapují.

Zdroj: Studium

zjentek

rozumějí ..a nejen stromy. Mohou se tím pádem bát o nás.

anonym

Chci si vzít doubek domů. Tak mu s sebou dám trochu té lesní hrabanky, protože to má rád a žije v tom. Ale cestou uvadá. Potřeba dát mu klid a vše co potřebuje. Otázka mě ale napadla v rajské přírodě kterou škaredé oko nevidělo. K večeru, když slunce zacházelo, svítilo na zemi už téměř vodorovně; leckteří brouci, hlavně hrobaříci si ještě vylezli na kámen, na stéblo ohřát se. Jiní šli do nor, zašít se:-) A tomu jednomu hrobaříkovi jsem se prstem dotekl jeho tykadel. Moc se lekl. Bylo mě divné, když přece ještě žijí v ráji, že se bojí? Vždyť tam je život, dokonalost, klid a mír. Tak proč se bojí? Stromy se nebojí, narozdíl od brouků a ptáků. Ale co když i stromy se bojí? Jak to je?

zjentek

když jsi tam přišel, tak už to zase takový ráj nebyl a tudíž se lekl. S rostlinama je to tak, že rozumí, to je možno si ověřit, pokud je člověk alespoň trošku senzibilní a má vlastnost se „dostat do symbiózy“ ..udělají, co si při péči o ně budeš přát ,)