zdennyve

Mohou se mouční moli šířit po paneláku? Od sousedů?

jaký je vzhledový rozdíl mezi moučným a šatním molem?
Doplňuji:
všude v bytě mám rozvěšené svazečky levandule,vonavé molíky ve skříních,a u potravin lepové desky!A přesto stále lítají!Ale mimo ložnici,kde mám oděv!Takže to budou potravinový moli.Nesnáším hmyz v bytě,tak jdu bojovat!!! díky!

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano velmi snadno se šíří od sousedů a rozdíl mouční moli se zdržují všude tam kde jsou potraviny v pokoji ho neuvidíte , zato šatní moli si pochutnají ve skříních s oděvy ty šatní myslím, že jsou trochu větší a tmavší
ale zde je o nich psáno-tak se dej do boje http://www.ka­fe.cz/chci-byt-uspesna/jak-na-to/jarni-postrach-moli-kouknete-jak-na-ne-1397.aspx

do skříní levanduli a ve špajzu mám lepové pásky proti molům potravinovým , protože si ho snadno přineseš z obchodu
Doplňuji:
ak řádně vše v kuchyni prohlídni budou zakuklení třeba v koření, kakau, v rozích polic a pod papírem ve špajzu prostě je tam musíš někde mít ty zárodky/housenky a z těch se líhnou stále nový a nový moli. Nejlépe potraviny uchovávat ve šroubovacích dozách

Další odpovědi
iwrana

Od sousedů se k vám šířit mohou.Mol šatní je stříbrný a potravinový má na sobě tmavé skrvny.Šatní odpuzuje ze skříní levandule,kůra citrusů i novinový papír.Potravinové se chytají na lepící pásky s feromony a všechny napadené potraviny je třeba vyhodit.

Drap

Šatní moli jsou do stříbrna, potravinoví mají na sobě tmavší skvrny

suaeda

Vysvětlení jak poznáme, toho kterého mola zde bylo již popsáno.
Musel jsem také likvidovat moli, kteří jdou na potraviny. Problém je, že jdou jak od sousedů, tak si je můžeme přinést ze supermarketu (např. různé semínka slunečnic apod.), tak přilétají i z listnatých stromů. Hubení není jednoduché ale jde to. Všechny potraviny, které jim chutnají pořádně zabalit, špatné a prošlé vyhodit. Nakoupit lepenky Raid proti potravinovým molům (cca 110 Kč – rozměr lepenky 8 × 15 cm nasříhám tak na 4 kusy) a nalepit dozadu za skříně a po čase vyměnit. Zde nešetřit nakoupil jsem levnější druhy a neměl jsem úspěch. Je lépe přidat a pořídit dražší druhy a vyzkoušet si na které půjdou nejvíc. Postupně se dají vyhubit, pokud si v obchodě nekoupíme v makrobiotice další namnoženou generaci a nebo k nám nepřiletí od sousedu.
Co nemají rádi je průvan a zima.

gnosis

samozrejme ze muzou, jakkoli, stupackama, chodbou, oknem.. to je na tom to nej :) kdyz se jich v panelaku zbavite, zacnou litat znova od souseda. jednu lepovou desku poveste treba hned do stupacek – podle me jich nejvic lita tudy. my mame v byte jednu a pomohla dost. v podstate behem par dni zmizeli okridleni i larvy. co plati na satniho nevim, babicka ma povesenou ve skrini nejakou kytku, ale nevim jak se jmenuje:)

Tata

Doufám že jsme měli stejný problém. Zdůrazňuji doufám, protože zatím co zmizeli z bytu uplynulo teprve čtrnáct dní. Jakmile jsme ze v bytě zjistili, okamžitě jsne vyklidily spižírnu, vyčistili jí a natřeli. Odstranili napadené potraviny a nakoupili lepící pásky. Dlouhou dobu jsme jen registrovali jak se přilepují, ale jejich počet se nesnižoval. Až manželka dostala radu od jedné starší paní ať roznístí ve spižírně, stoupačce, v kuchyni větší množst bobkového listu a nového koření. Nevím jestli to bylo tím že přišli tepla nebo tím kořením, ale stal se zázrak a moli zmizeli. A ještě něco, ta levandule působí na šatní moly ne na moučné. Doma jí ale rozmístněnou nechte, krásně voní.

zdennyve

kupuji jen ty nejlevnější,myslela jsem že je t
o jedno!díky za typ!a ještě něco-mají u nás dělat plošnou deratizaci ve vchodě,prý jsou tu mravenci-faraoni,co moji moli přežili by????