T4

Mohou pokojovým rostlinám škodit plynová kamna /Vafky/ ?

Přestěhovala jsem se do bytu s plynovými kamny již v květnu.Pokojové květiny,které pěstuji zhruba 10 let mi krásně šly,ale od té doby,co topím kamny,jsem přišla o čtyři-další bude na odpis během týdne.
Doplňuji:
Barbakan:-Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
www

Ano, některé rostliny plynové topení ap. nesnášejí nejlépe.
Větším problémem bych ale viděl stěhování, to je pro rostliny mnohdy až příliš velká změna.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Určitě škodí, protože mají méně kyslíku nutného k růstu. To je jen má doměnka. Snad někdo přijde s jiným názorem.

gecco

Nevím, o jaké rostliny jde, ale waw:

  • způsobují průvan
  • vysušují vzduch
  • vytvářejí značné tepelné rozdíly (vzduchu) vrámci místnosti

___
Najdi si, co těm rostlinám může vadit.

mosoj

Topení plynem otevřeným plamenem škodí všem rostlinám. Pokud by jsi měla plynový sporák a vařila na něm, bylo by tě vše jasné. Stačilo by se snažit usazenou mastnotu z okolí sporáku odstranit. Tato mastnota se usazuje i na listech a rostliny nemohou dýchat ( nemůže probíhat asimilační proces).
Tím se ale nedá vyloučit nížší obsah kyslíku spotřebovaného při spalování. O to horší.