Rendanfuls

Mohou planety jako Hoth a Abydos existovat?

Pokud vynecháme fakt, že jde o fikci, je možné, aby existovaly planety, na kterých je možný život a na celé planetě je stejné podnebí (ledový svět, poušť…)?

Nejlepší odpověď
Hornisse

Může. Těžko říct, jestli zrovna pouštní nebo ledové, ale každopádně planety na kterých je všude stejné podnebí existovat mohou.

Ve skutečnosti jedna taková ani není daleko – je to Venuše. Ta je sice složením atmosféry pro pozemský život nevhodná, nicméně splňuje tvou podmínku stejného podnebí na celém povrchu. V jejím případě je to dané hustou atmosférou a silnými větry, které vyrovnávají teplotu na celém povrchu. V principu ale není problém, aby totéž fungovalo i při složení atmosféry, která by pozemský život podporovala.

Další odpovědi
jirkec

Těžko říct, myslím si, že za správných okolností a štěstí ve vývoji by to bylo možné. Nepředpokládal bych ale, že tam najdeme lidi, hvězdnou bránu a spoustu věčně nasraných goaldů. :D