ahojte9

Mohou mít nátlakové skupiny stanovy?

Doplňuji:
Myslím tím lobbisty či různá hnutí.

Nejlepší odpověď
www

Každá skupina nebo hnutí může či nemusí mít své stanovy.

Další odpovědi
venkovan

Pokud se jedná o organizaci která je řádně registrována, má tedy své IČO, tak Stanovy musí mít. Ty schvaluje ministerstvi vnitra. Respektive kontroluje, zda Stanovy nejsou v rozporu s naším právním řádem.
Bez razítka MV ČR nemá takové hnutí právní subjektivitu.
Lobbisti – to jsou určité skupiny právnických a fyzických osob, které nemají právní subjektivitu při jednání ve věci. Ale podle toho, jak a čím mají své lobbování podpořeno jim politici úřady naslouchají.
Pokud se jedná o hnutí které pro svoji činnost nepotřebuje být registrováno, tak samozřejmě oficiální stanovy mít nemusí. Dost se toho zneužívá, ale to je otázka jak společnosti jak takové skupiny respektuje a podporuje.

Drap

Netuším, jaké nátlakové skupiny myslíš

anonym

Stanovy také statut nebo organizační řád je základní vnitřní právní předpis právnické osoby, zejména občanského sdružení nebo politické strany.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­novy

ahojte9

Skupiny, které se aktivně nezapojují do politiky, ale snaží se politikům vnucovat své myšlenky.