lolll

Mohou mi udelit strazci zakona pokutu za to, ze se pri jizde na kole nedrzim riditek?

Nejlepší odpověď
anonym

Cyklista nesmí jet bez držení řídítek, držet se jiného vozidla, vést za jízdy druhé jízdní kolo, ruční vozík, psa nebo jiné zvíře a vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky provozu.
Zdroj:http://www.cy­klodecin.cz/no­vinky/detail/76_pra­vidla-pro-cyklisty-co-by-meli-vedet-vsichni-cykliste
Základní předpisy pro jízdu na kole jsou zcela jasné a jednoduché. Často se ovšem stává, že je cyklisté nedodržují. Tímto jednáním spáchá občan jedoucí na kole přestupek. Bloková pokuta může činit až 2000 Kč.
http://www.pros­tejov.eu/cz/ob­can/mestska-policie-prostejov/pre­vence_krimina­lity/cyklista-dopravni-predpisy.html

Další odpovědi
arygnoc

môžu vám uožiť pokutu (viz. vyčerpávajúcu odpoeď od jugara).
napr. v susednom poľsku vás za takúto jazdu môžu i zavrieť, v británii vám môžu na mieste zabaviť bicykel.

no, i frajerinka niečo stojí.
ja by som tie pokuty doplnil ešte pár fackami a zabavením bycikla (v čr).

😉

lexx

to je divná otázka…jak potom můžeš kolo bezpečně ovládat ?