zjentek

Mohou jablka projít mrazem?

..mně se nechce ty jabka obírat, protože jich i přes ta sucha mám tkřkjc fůru, nehledě na to, že na to ani nemám prostory a tak mě napadlo, že bych je nechal viset a tudíž je měl zazimovaný na stromě ..šlo by to?

doplnění: takže mráz na jablka ne? A když vsadím na to, že letos nebude mrznout, můžu pak ty jabka nechat viset, nebo jsou tam ještě jiný finty, proč bych to raděj neměl dělat?

Nejlepší odpověď
gecco

Zmrzlá jablka budou tak leda na kompot, při oblevě ti zhnijí…
😉
Raději je oškubej a ta, která neuskladníš, dej do krmelce (nebo myslivcům – ať si je rozvezou)…
_____________­__________
Mráz na jablka opravdu ne…
😉
Pokud je necháš na stromech, shnijí a opadají – zaneřádíš si zahrádku.

Další odpovědi
cochee

Určitě obrat a samozřejmě spousta lidí nadhodí – zkvasit a vypálit, pokud nevychlastáš tolik alkeholu, tak to aspoň zavez k moštování.

Klaproth

Můžou přejít mrazem, ale nebudou k jídlu.

Hans51

Určitě by to šlo, akorát nevím, jak by pak ta jablka chutnala.

Dochy

Opravdu na stromě nenechávat, pokud máš v úmyslu použít je k požití… Mrazem se poškodí a pak hned shnijí.

zjentek

jé tak to je perfektní, že to tady tolik chytrých lidí ví. Původně jsem myslel, že moudrej člověk ani není moc dobrej zahradník – znáte to s tím sedlákem a bramborama, né? Tak snad jsem se mýlil a jsou tady perfektní zahradníci hospodáři, abych to neobíral zbytečně..