tomasstir325

Mohou existovat…

…„podměsíce“,jako kdyby Měsíce planet měly další „podměsíce“?
Doplňuji:
Chci tím tedy říct, že pokud existují menší měsíce, které obíhají ty větší, jsou kvůli gravitačnímu zákonu vyloučeny. Ale možná se něco jako „podměsíc“ najde. Děkuji.

Odpovědi
mobilemob

Jsem jediná, kdo tomu dotazu nerozumí? :-/ Omlouvám se, ale moc jsem nepochopila, co tím myslíte. Mohl byste dotaz ještě trošku rozšířit?

AndyT

Nejsem si jist ale asi ne, neřekl bych že měsíce by měly takovou sílu(gravitač­ní),aby udrželi ve svém tahu i tyto ,,podměsíce´´

astroamateur

Taková konfigurace nebyla zatím objevena (předpokládám). Tato situace by mohla nastat v případě,že by do měsíce narazilo těleso a vyržené úlomky by se spojily v celek. Avšak by netrvalo dlouho a „podměsíc“ by se odpoutal…(jsou to jen mé domněnky. Podívám se po tom na internetu) :)

metro

Když kolem něj obíhá kosmická sonda, je to vlastně umělý (mikro)podměsíc.

Dados

No, když uvážím, že celý vesmír není prozkoumán tak asi ano. A ty podměsíce můžou mít další podměsíce :D