Lul

Mohou čočky zakrýt žilky v očích?

Mohou čočky zakrýt žilky v očích nebo jiné nedostatky oka?

Odpovědi
anonym

Co myslíš slovy „jiné nedostatky oka“??
😉
Čočky (předpokládám, že máš na mysli kontaktní) jsou primárně určeny ke korekci otických vad čočky oka (tedy nedostatky oka ´zakrývají´).
Pak existují čočky barevné, které mohou překrýt (nebo i jen upravit) původní barvu duhovky (tedy mohou i skrýt její barevné ´vady´).
Obě tyto funkce kontaktních čoček mohou být kombinovány (tedy dioptrické čočky mohou být současně barevné), ale překrývají pouze duhovku.
___
Ty máš ale zřejmě na mysli čočky, které kryjí i bělmo – vřele nedoporučuju jejich použití na podrážděné oči, což ty tvé – pravděpodobně, jsou. Navíc nejsou určeny pro trvalé nošení – protože nadbytečně dráždí oči omezením ´dýchání´ rohovky.
___
Ty by sis měla vyřešit příčiny podráždění očí a ne kosmeticky skrývat jejich projevy.

zzzzz

Na zklidnění oka jsou kapky, také mi z alergie praskají žilky. Zajdi si na oční, jsou na recept, ale fakt pomáhají.

Čočky do podrážděného oka fakt nedávej.