Lutagame

Mohou být zvířata nadměrně obézní ?

Jako třeba dnes sou lidi kolikrát 3× větší než jiní … Je to tak i u zvířat jsou někteří obéznější než jiní ze svého druhu ?

Nejlepší odpověď
anonym

No jé je, jako u lidí, nadměrná spotřeba stravy a málo pohybu. http://odborna­sekcia.vetpoin­t.sk/mali-savci-obezita/
http://www.an­dreas1.estran­ky.cz/fotoalbum/tlus­ty-pes.html

Další odpovědi
beer

Především některá zvířata, chovaná v bytech bývají velmi obézní, což jim přináší spoustu zdravotních problémů a jsou pak častými návštěvníky na veterině..
Samozřejmě – vinni jsou lidé, jejich majitelé a nikoliv zvíře. Strava složená téměř výlučně z pamlslů, přejídání, sladkosti, žádný pohyb (ona ta zvířata se kolikrát musí nosit, neboť vlastní chůze ani nejsou téměř schopna), atd.
Přál bych těm nezodpovědným až hloupým majitelům pak vidět pouhou kastraci jejich fenky, kdy je všude jen spousta prokrveného sádla, hrne se ved z dutiny, orgány jsou v něm zarostlé, to je pak prácička! O velmi závažných nemocech doprovázejících nadváhu nemluvím a o penězích co to stojí už vůbec..
Podle mého názoru se v takových případech jedná o „skryté“ týrání zvířat !!!

Zdroj: Vet.praxe

marci1

Samozřejmě, že mohou být obézní, ale díky lidem, kteří je překrmují.

Dochy

Zvíře v přírodě spíš těžko. Zvíře v péči člověka docela snadno. Je to dost často vidět na psech… Skoro dokonalý válec (někdy soudek) na nožičkách, sotva se plouží.

petruse369

Kolikrát jsem viděla tlustého psa… kůže na něm bručela… ale kamarádka byla na zemědělce a měli v péči prasata, která záměrně překrmovali… ta byla opravdu nechutně tlustá.. ne jako ta na porážku, ale fakt extrém.. ale souhlasím s ostatními, jde o péči lidí…

veronika36

Jasně, že jo.. Záleží na tom, kde zvíře žije a kdo je jeho páníček. Myslím si, že běžně v přírodě ne.. Jen jsou často zvířata – domácí mazlíčci, jejichž majitelé si toho nejsou třeba ani vědomi a prostě jen proto, že jsou třeba rostomilí, jim dávají více jídla nebo neumí množství odhadnout :)