Mohou být předčasné prezidentské volby?

Slyšel jsem názor že ten náš nedokončí období. Že je na tom moc špatně. Kdo tedy bude náhradním prezidentem, nebo jak to bude probíhat?
Doplňuji:
Chtěl jsem se zeptat na něco co mi ten sedící spící admin smazal. Je lepší ptát se na otázky které nikoho nepohoršují, nenavádějí k nelegální činnosti, což je vlastně vše; co kdyby náhodou, že? Takže když se chci zeptat na zkušenosti s datoid, je lepší otázku přeonačit na barvu květů, líbí se vám pampelišky červené nebo žluté, nebo že vybité baterie jsou těžší než nové atd. Děkuji a sbohem.

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, že mohou být kdykoliv. Pokud by prezident nemohl vykonávat prezidentskou funkci, byly by předčasné prezidentské volby.

Další odpovědi
anonym

Mohou. Naposledy se to stalo, když vážně onemocněl prezident Ludvík Svoboda.
Jak to bude probíhat? No, budou vyhlášeny nové prezidentské volby.