fira

Mohou být na OA na jedné nápravě pneu celoroční a na druhé zimní?

Nejlepší odpověď
jmhad

Vyhláška celoroční pneumatika nezná.Pouze letní a zimní.Cituji z webu MD:
Novelizace zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, provedená zákonem č. 133/2011 Sb., stanoví s účinností od 1. 11. 2011 povinnost mít zimní pneumatiky na celém území České republiky v případech, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám lze takové jevy předpokládat. Povinnost je stanovena zákonem od 1. listopadu do 31. března.
Dopravní značení Zimní výbava však zůstává nadále v platnosti. Obcím tak zůstává možnost regulovat dopravu na svém území. Tam, kde se dopravní značka objeví, zůstává nadále povinnost užití zimních pneumatik za každého počasí, tedy i v případě příznivých klimatických podmínek.
Co je to zimní pneumatika?
Za zimní pneumatiku je považována pneumatika na jejíž bočnici je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS či terénní pneumatiky.
Co musí dále splňovat tato zimní pneumatika?
Hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně 4 mm na všech kolech (u vozidel do 3 500 kg), nebo nejméně 6 mm na všech hnacích kolech (u vozidel nad 3 500 kg).

Další odpovědi
hanulka11

U vozidel do 3,5 tuny musíte mít zimní pneumatiky na všech čtyřech kolech a hloubka vzorku musí být minimálně 4 mm.

cukrar

Zapomeňte na název celoroční, ale koukněte na označení na boku pneu. Pokud je tam uvedeno M+S, tak klidně 4 kola.