quentos

Mohou být informace o složení pokrmů/nápojů na jejich obalech lživé?

Např. tu mám stát lahev s jahodovým sirupem, na němž hlásají „without artificial preservation/co­lourants“, tedy „bez konzervantů a umělých barviv“. Když ovšem k němu přivoníte, moc „přírodně“ to zrovna nevoní, a navíc, kdyby byl opravdu bez konzervantů, přece už by dávno zplesnivěl už při převozu, kór je-li původem z Rakouska? Jediná přírodní konzervace by snad byla alkoholem, a po něm to taky nevoní, navíc to by uvést opravdu museli.
Doplňuji:
To Fortin: myslíte tím asi syntetický vitamín C (kyselinu askorbovou)? Tak nevím, jestli to mám brát pozitivně… ;{)=

Nejlepší odpověď
ReHu

Také mě to zajímalo a zjistila jsem, že informace nejsou přímo lživé, ale vyhýbají se nepohodlným odpovědím a informacím oklikami a zavádějícími formulacemi. Také to je hodně o české legislativě. Trvanlivosti také trochu pomůže absence vzduchu. A co se týče potravin ze (západního) zahraničí…k nám se zcela jistě nedováží taková kvlaita, kterou lze koupit v obchodech u nich.

Další odpovědi
fortin

Jelikož mě to také zajímá, vzpomínám si že vitamín C se používá jako konzervant.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=vitam%C3%AD­n+c