Avatar uživatele
quentos

Mohou být informace o složení pokrmů/nápojů na jejich obalech lživé?

Např. tu mám stát lahev s jahodovým sirupem, na němž hlásají „without artificial preservation/co­lourants“, tedy „bez konzervantů a umělých barviv“. Když ovšem k němu přivoníte, moc „přírodně“ to zrovna nevoní, a navíc, kdyby byl opravdu bez konzervantů, přece už by dávno zplesnivěl už při převozu, kór je-li původem z Rakouska? Jediná přírodní konzervace by snad byla alkoholem, a po něm to taky nevoní, navíc to by uvést opravdu museli.
Doplňuji:
To Fortin: myslíte tím asi syntetický vitamín C (kyselinu askorbovou)? Tak nevím, jestli to mám brát pozitivně… ;{)=

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? fortin, mistrcsa, kupkina, anonym, anonym před 5166 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Také mě to zajímalo a zjistila jsem, že informace nejsou přímo lživé, ale vyhýbají se nepohodlným odpovědím a informacím oklikami a zavádějícími formulacemi. Také to je hodně o české legislativě. Trvanlivosti také trochu pomůže absence vzduchu. A co se týče potravin ze (západního) zahraničí…k nám se zcela jistě nedováží taková kvlaita, kterou lze koupit v obchodech u nich.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fortin

Jelikož mě to také zajímá, vzpomínám si že vitamín C se používá jako konzervant.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=vitam%C3%AD­n+c

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek