ptáč

Mohou být google glass zakázány při řízení vozu?

Co kdyby řidič při jízdě sledoval Google Street View a nerozpoznal by, který obraz je skutečný, takže mohl by narazit do nedávno postaveného domu, překážky?

Odpovědi
led

V súčasnosti už je ich používanie zakázané pri niektorých prácach.
O používaní pri šoférovaní síce o zákaze neviem, ale vzhľadom na nutnosť neustáleho pripojenia na internet (wifi), ich konštrukčné obmedzenia výhľadu do strán, nie sú vhodné na vedenie motorového vozidla. Ale časom už niektorý z vyvíjaných typov týchto priehľadných minidisplejoch v okuliaroch určite tú možnosť bude mať. Ale medzitým môžte vymeniť auto za nový model, ktorý už počítač a potrebné, rovnaké dáta, ale vo vyššej kvalite má aj s veľkou neprekážajúcou obrazovkou.

McArthur

Ano, Google Glass a podobné produkty mohou být v budoucnu zakázané, a to nejen při řízení motorového vozidla.