madmansimon

Mohou andulky dýňová semínka, nebo vlašské ořechy?

Dobrý den, mám andulku asi 2 roky starou dnes nám došlo zrní a ve zverimexu je zavřeno. Bohužel ovoce ani zeleninu nechce jíst a spíše žere odpad co má na dně klece. Doma mám vlašské ořechy a dýňová semínka, tak se chci zeptat jestli ji to mohu dát. Předem děkuji
Doplňuji:
Moc děkuji, bohužel když jsem mu do klece dal ty semínka a ořechy hned k tomu přišel jen do toho ďobnul a nechal to tak. Tak snad ho hlad donutí si vzít.

Nejlepší odpověď
gecco

Dýňová semínka bez problému – lépe neloupaná (andulka se zabaví i nazobe), ořechy spíše v menší míře, odsahují hodně oleje (tuku)…

Doplňuji:
Netuším, co máš ještě doma – můžeš zkusit třeba i ovesné vločky či kukuřičné lupínky (samozřejme neochucené 😉, sušené ovoce…
A – nemusíš čekat na zverimex – spostu z těchto věcí koupíš i v běžných potravinách (i to zrní – zejména třeba naklíčeným bys andulce udělal radost)…
😉

kablik

mám tak zmlsanou andulu, že žere jenom klásky senegalského prosa, normální proso v krmítku naprosto ignoruje, když jeden den nedostane klásek,huláká celý den ale do krmítka ani nepáchne…

gecco

;-DD
Není nad ptáka s vlastním názorem…
😉