jjj123456789

Mohly se v dobách normalizace říkat vtipy o Stalinovi?

Nejlepší odpověď
klumprt

Vždycky se mohly říkat jakékoli vtipy, ale bylo třeba zvážit před jakým obecenstvem. Třeba na sjezdu KSČ bych vtipy o Stalinovi radši neříkal ani dnes 🙂 Leda bych byl předseda KSČ 🙂

Další odpovědi
Mirdas

Ano mohli, ovšem za patřičnou soudružskou odměnu.

setapouch

V CSSR bylo vzdy mozne vypravet vtipy. Nektere pouze jednou.

Ve vezeni:
Za co jsi tu?
Za lenost.
Coze? Za lenost? Za to se prece nezavira.
Ale jo, za lenost. Sedeli jsme se sousedem na pivu, vypraveli si politicke vtipy a ja, jak jsem byl unaveny, jsem si rekl „prasknu ho az rano“.

Ve skutecnosti neexistovalo nic, podle ceho by se dalo rict co je povolene a co zakazane. To se ridilo pouze zdravym rozumem donasece. Sebenevinejsi zminka o cemkoli se da vzdycky prekroutit, zdvojsmyslnet a zasadit do neexistujiciho kontextu. A naopak, obcas proslo neco, co by clovek neveril.

marci1

Mohly, ale jen tak dobrému kamarádovi ! 🙂

mosoj

A víš kdy byla doba normalizace. ?

Já nevím, my jsme asi politické vtipy říkaly . Asi jsem měl jiné kamarády.
Doplňuji:

  • zcela určitě – říkali !!!!