annas

Mohly pivo vymyslet ženy?

Pro milovníky pěnivého moku. Věříte, že pivo bylo objeveno omylem?
Prý orosená elegantní sklenice v rukou ženy vypadá sexy a navíc pivo porospívá kráse! Kvůli tomu i anglická královna Alžběta I. pivo snídala.

Doplňuji:
Hovoří se, že před 7000 lety p. n. l. tehdejší „hospodyňky“ skladovaly obilí v nádobách, do kterých se nejspíše nedopatřením dostala voda. No a odtud už byl krůček k tomu, aby po určité době zjistily, že to, co se skrývá, prošlo přeměnou a vzniklý nápoj má příjemné opojné účinky. První pivo bylo na světě.
Teprve koncem 18. století muži objevili nové metody vaření piva, a tak se jeho přípravy ujali oni. Zároveň ho také začali víc pít.
Podle St. Bernarda, spolumajitele piovaru.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jasně… staré přísloví „za vším hledej ženu“

Další odpovědi
anonym

Určitě. Tedy – to teda určitě!!
Pivo je prastará záležitost,v tu dobu měly ženy na práci jiné věci,neměly čas na objevování převratných vynálezů – ohně,kola,piva atd.
Dělám si samozřejmě legraci. A kdo vymyslel pivo? Není to jedno?

BENYTA

Opravdu nezáleží,kdo ho vymyslel,hlavně,že to udělal,klidně to mohla být žena znalá bylinkářství…mám nižší tlak,bylo mi doporučováno po ránu stopičku tvrdého alkoholu,ale nač si ničit sliznice,když mi to ke všemu nechutná…takže dělám to,co Alžběta I.

Nuk nuk

Nedávno se toto tvrzení někde objevilo, to ano. Co je na tom pravdy, je samozřejmě záležitost polemiky a asi sotva to lze vyvrátit nebo potvrdit.
Výroba piva pochází totiž už z pravěku.

Nicméně, možné to je. Přesněji řečeno, asi jej přímo nevymyslely, ale poměrně pravděpodobně mohlo vzniknout jejich přičiněním. Muži měli v pravěku obvykle za úkol lovit, pást stáda – záleželo na etniku a jeho stupni vývoje. Někde muži i sbírali byliny, či rostliny pěstovali, jinde to byla ženská práce. Ženám ale každopádně patřily domácí práce. Měly tedy velice blízko k tomu „vytvořit“ něco, z čeho se poztupně vyvinulo pivo.
A že vzniklo omylem je více než nasnadě. V té době asi nikdo „nevynalézal“ v dnešním smyslu slova, lidé spíš věci „objevolvali“ a učili se z přírody.

Pirate_of_D1

Jak to víte? Pivo skutečně vymyslela žena. Selka se ségrou měly společného muže. Protože svět byl daleko, široko daleko nikdo nebyl, tak se o svého otce rozdělily. Říkaly mu Koloděj. Sestry každé ráno krmily prasata. Ovšem že jejich poskokyně jednoho dne vyběhla řvouce, že pomoc, prasata zvedají podhradí! Nebylať to pravda. Prasata dostala sečku starou 14 dní, kterou zalily teplou vodou. Krmě počalo kvasiti a bylo ho potřeba použíti by nesmělo býti nevyužito a vyhozeno. Proto kuchařka z podhradí, která měla přístup k ohřívadlům a pecím v kuchyni rozhodla, že kvašenímu udělá konec. Děvy večer přinesly mláto do kuchyně, tam převařily aby již dále nekvasilo. Jednu napadlo poradit jiné švarné děvčině, která byla zamilována do šohaja jenž utekl s ryzovraným koněm do Turecka, že jestli se její milý vrátí, dá mu napíti z vařeného mlatu určenému prasatům. On se již nevrátil. Nabídla však tuto pomstu jinému šohajovi myslíce, že ho očaruje. Jemu se však nic po napití nestalo. Naopak se ve vinném sklepě svěřil chlapcům a dal ochutnat. Byli natolik rozjařeni, druhý den veseli, že při pracech na panským povídali si, zpívali radostivi, že se jim nepřihodilo ničeho zlého a neposrali se. I vyzvídali na dívčině co jim dala píti. Nepřiznala. Naopak vyzvídala ona, jestli vařená voda z mláta které směsí krmnou jest určeno pro panská prasata nezávadné jest. I ubily kuchařinky dívčinu za chytrost její a jaly se samy vymýšleti kterak opojný nápoj uvařiti který vínem není. Podél cest na panský pozemek planá bylina rostla. Šištice do kapes sbíraly, ty, kterými uspávaly svá neposedná dítka. Daly je do vařeného mláta aby mužové jejich dříve spali a již více po večeři spali. Muži nechutě pili, již tak samou pílí pro své rodiny ochotně lokali hnus který jim ženy nosily v parném dni na role. Oči se jim protáčely, zpěv ze rtů jal se roznášeti po huméncích. Ženám též počalo chutnati kalu jemuž pak slouti pivo. I tloustnouti počaly, mužům více zalibovaly a tím svému domácímu průmyslu za smysl počaly. Vařívali pivo v použitých plechových sudech od asfaltu jenž dodával se do sídlišť. Šohajíčci jenž na vojnu nevyrukovali, pivo na dvorku se sousedy vařívali. Ze hrachu, obilého, ovsa, chmele, podlé toho, čeho rok hojnosti dal, musilo se za ves vyhoditi. Své dívčiny zneužívali pracemi na opravách domečků, nutíc jich, malovati kolem okének barvičkami hýřivými. O domácí zvířectvo starati se. Koně kšírovati. Sami však na dvorku kopanou s koulí dýně hráli. Potíce se, že žízni mají, pili teplé pivisko ze sudů. To jim ženky odpustiti nemohly, proto jim odepřely právo na patent výroby piva. Tož temu stalo se. Opícami posmívajícími se rolníkům, ba i nevolníkům, ženy ovládly řemeslo tovaryšství moku pěnivého. Doposavad žádný z mužů nepřevzal dědictví patentu přihlížejíc a naposledy někomu z mnichů řemeslo podařilo se naučiti. Od té doby pán tvorstva i potvorstva tvrdí, že on to byl, co pivo vařiti počal. Někteří propili se k chudobě, jiní zas odolali zlému času, když sucho znechucovalo koryta řek pili pivo a zdraví byli jako dobytek na pastvách jejich.. Jiným nestačíce patent ženský, pivo chlastati dokončili vrátíce se k tradici pití rumu Tuzemského, jali se játra jejich chátrati, poserouce se při tom.

RAB

Nevěřím. Ale ženy ho pravděpodobně objevili, vždyť muži jsou pořád na lovu, v jelenovi pivo nehledej, ale v obilí ano!!!
Akorát když yjistili, jak chutná, přisvojili si ho, aby se alespoň něčím vytahovat.

BENYTA

Při čtení příspěvku od „PIRATE OF D1“ mi tekly slzy,tohle umět vyprávět,jsem královnou večírku.Děkuju za smíchem prodloužený život.