štamgast

Mohlo by se to v budoucnu stát?

Že by velmoci byly donuceny použít proti Islámskému státu atomovku?

Odpovědi
arygnoc

mohlo.
samozrejme by to museli odsúhlasiť všetky jadrové mocnosti – či to napr. pakistan, india, čína alebo izrael vo svojom regióne dovolia, je otázne.
je to jeden z najčiernejšich scenárov.

;-Q

Quimby

Těžko říct, ale řekl bych, že se to nestane.
Už jen z principu že je to atomovka a když odpálí jednu, tak to celkem podkopává principy o odzbrojování a tak. Jaderná zbraň si neumí vybírat mezi islamisty a civilisty. Zasažené místo je dlouho neobyvatelné.
Ale zas tak úplně bych to nevylučoval, možná k tomu budou donuceni.

orwell

Já si myslím, že nyní by ještě mohlo, ale v budoucnu nemohlo. To už budou islamisté promícháni s domorodým obyvatelstvem spousty evropských zemí natolik, že zbraně hromadného ničení nelze použít. Tedy nebudou-li nejmenované velmoci chtít zničit zároveň i tyto státy s nimi. A o to jim(islamistům) určitě jde, toho si jsou dobře vědomi. Pak až „písknou na prsty“, bude to muž proti muži a tam moc šancí nemáme. My jsme přece civilizovaný inteligentní národ, který vítězí zbraněmi ducha! Takže potěš nás Pánbůh.

anonym

Tak toto si nemyslím, spíše bych to viděl že atomovku použije Islámský stát.Že ji někde pokoutně koupí a pak v rámci islamizace ji použijí, protože zfanatizovaní islámem jsou dost.
A druhé nebezpečí vidím v Americe.Tento týden byl na netu článek, že se v Americe ukazují hlasy, kteří chtějí použít preventivní jaderný úder proti Putinovi.A protože vidím jak se Amerika do všech států montuje, (zbraněma se snaží jim vnutit svoje vidění demokracie…res­pektive snaží se svrhnout režim, který jim nejde na ruku), tak tam bych viděl další velké nebezpečí.

Drap

Samozřejmě že stát by se to mohlo. Je tady i značné nebezpečí, že by ji IS použil jako první.

lexx

myslíš jadernou pumu, že jo, vona i chemická je v podstatě „atomovka“
lépe to nepřivolávej, to by mohl být začátek konce pozemské civilizace

setapouch

Fakt je problem napsat otazku do prislusneho pole? Napr. „Mohlo by se to v budoucnu stát, ze by velmoci byly donuceny použít proti Islámskému státu atomovku?“ Clovek by pak nemusel otevirat stupidni otazky.

mosoi

Warum nicht?