cz

Mohlo by jít o kanibalismus?

Když se o někom řekne, že na každou svini se vaří voda?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. protože takové tvrzení nemá s kanibalismem nic společného

Další odpovědi
annas

Kanibalismus je požírání jedinců vlastního druhu., byť v přeneseném slova smyslu. Ale že by si jeden pašík přikládal sam pod kotel, jde asi těžko.

Ale ostatní věří v boží mlýny nebo světskou spravedlnost – v podstatě totéž, takže úsloví ve smyslu „kanibalismus“ je zkrátka přesnější a trefnější.

Někteří jedinci, kteří nechtějí znát, že je jiní pokládají za svině, by měli být ve střehu, protože neví, kde na na ně čeká řezník s vroucí vodou.

V živočišné říši

led

Ak týmto výrokom niekto myslí človeka, zjavne sa sám zaraďuje medzi kuchárov a stravníkov tohto typu jedla.
Kanibalizmus je požieranie vlastného druhu. Je známy v živočíšnej i rastlinnej ríši, ešte donedávna bol aj medzi ľuďmi…
Prenesene politický kanibalizmus je systém požierajúci sám seba.

Hamon

Jak jsi na to přišel?

cynique

Ne nemohlo, protože nejde o technologický postup přípravy potravin, ale pouze o přísloví. Také je nutné zohlednit, že sa také griluje a tedy na některé svine se voda nevaří.

led

1. věta ok. 2. věta ok. Ale 3. věta – mohla by si, prosím tě, dát sem několik příkladů na kanibalismus v rostlinné říši? Rozptýlilo by to můj dojem, že píšeš nesmysly. Že by mrkev sežrala jinou mrkev se mi nějak nezdá.

bububabu

Význam této věty je: Že každý kdo činí někomu něco zlého se mu jednou vrátí!

Sůwa

Tak to je překvápko, všechny moje příspěvky do diskuze zmizely. Nebylo na nich nic závadného, jen jeden uživatel se nejspíš cítil ve svém novém přestrojení ohrožen. Není ti to nic platné, info už letí po bezdrátech… 🙂

cynique

Netuším o jakém přestrojení a jakém ohrožení tu mluvíš.

Proč radši nepomůžeš led s tím kanibalismem v rostlinné říši? Jeden jediný příklad stačí.

Sůwa

Ty snad víš, kterého uživatele mám na mysli? Kdyby mne zajímal kanibalismus, tak napíšu odpověď a ne do diskuze. Původní dotaz se rostlinné říše netýká a moje vyjádření ke sviním „někdo“ nechal smazat. ☹

cynique

Tak tedy to vysvětlím: Když napíšu, že „netuším“, to je v podtatě to samé jako „nevím“.
Já vím co bylo v příspěvku. Bylo to v rozporu z Kodexem a pravidly webu, admin to smazal. Divíš se?

led

cynique, doporučujem prechádzku do prírody, prípadne do botanickej záhrady. Je to lepšie než sedeť u počítača a „tliapať nezmysly“
„Pre kanibalizmus existuje mnoho praktických príkladov:
U zvierat a rastlín je to viac menej normálna vec, u ľudí brutálna duševná porucha, za ktorú sa dnes[1] udeľuje elektrické kreslo.“ z obľúbenej stránky Dr.Axla http://necyklo­pedia.wikia.com/wi­ki/Žranie
Prirodzene nemôžme to brať ako nejaký tráviaci proces v žalúdku živočícha, rastlina svojim spôsobom čerpá živiny z inej rastliny (parazitujúce rastliny), následkom čoho zdrojová rastlina odumiera. Určite ste také niečo na svojich prechádzkach prírodou videli.

briketka10

led
dlouho jsem se takhle nezasmála :))

cynique

O „tliapaní“ nesmyslů můžem diskutovat.
Dle – i jiných – narážek jsem pátral po tom záhadném Dr. Axlovy, ale nenašel jsem jeho příspěvky. Je možné, že bychom si rozuměli. Mezi moje oblíbené stránky patří i Necyklopedie.
Parazitizmus s kanibalismem nemá souvislost. Tudy cesta nevede.

Odvolávat se na necyklopedii jako zdroj, to ne. To fakt ne, to jsi neměla! To nevyšlo.

led

Určite by ste si padli do oka. Odskočte si za ním na slovenskú stránku.

cynique

Tak, a teď po vycházce, se snad můžeme vrátit k meritu věci.
Zdvořile jsem požádal o příklad na kanibalismus v rostlinné říši. Máš tam širokou podporu – aktuálně 6 palců – ergo, tvoje je odpověď je „dost“ správná.
To nikdo nedá alespoň jeden jediný konkrétní příklad?

Drap

Ty rádoby věcné bláboly u cynique a tento sloh mi silně připomíná někoho z minulosti. Podobnost je přímo zarážející, ale nemůže se jednat o tutéž osobu, protože ta původní byla velkým zastáncem a ochráncem kodexu a několikrát různé uživatele upozorňovala na porušování kodexu tím, že pokud se nějaký nick jmenuje nebo se vyjadřuje k němu, tak je nutno toto psát vždy do diskuze a do odpovědí to nepatří.
Zřejmě jde tedy o osobu jinou, nebo že by se zmírnil kodex ?

gagaga

drape..to ja to mam jeste " vymakanejsi " .. :)
ja v tom jednom nicku vidim 3 BYVALE nicky dohromady ! :))

  • iv-

cynique

To jsem nevěděl. V Kodexu to takto nestojí. V podstatě to asi plyne nepřímo, že je povolen pouze formát otázka-odpověď.
Budu se toho držet.

cynique

Tedy, budu se toho držet, pokud se toho držet také například annas.

Sůwa

Příspěvek smazán administrátorem.

cynique

Útočíš, hlouposti píšeš; ale příklad na kanibalizmus v rostlinné říši naumíš. Někdo křitičtější by řekl, že je to hloupé.
http://www.1000ve­cicomeserou.cz/744-lidi-co-maj-na-vsechno-porekadlo/