dmatejek777

Mohlo by jezdit auto úplně bez odpružení?

Nejlepší odpověď
mosoj

Žebřiňák žádné neměl a také jezdil.

Další odpovědi
Drap

Mohlo, ale jezdit bych v něm nechtěl.

Reezo

No kdyby jsi měl všude rovný povrch, tak teoreticky nepotřebuješ tlumiče. Jenže kdyby jsi najel do díry, tak by jsi tam nechal kolo nebo by te to mohlo katapultovat ze silnice. Každopádně bych nechtěl sedět v tom autě :D už vůbec ne v Čechách

dudu

Jízdní kola také dříve neměla odpružení a proto se jim říkalo kostitřas. Ten mosovůj žebřiňák mě také okamžitě napadl. Vézt se na něm a nespadnout např. po kamenité polní cestě bylo umění a současně i zážitek. Můj otec tvrdil, že někdy je to lepší, než špatný sex!

magorvkleci

Některé stavební stroje jsou bez odpružení, teda jsou vlastně odpruženy jen pneumatikami (a sedačka), třeba dumpery v povrchových lomech nebo ženijní DOK.

Dochy

Dalo. Ale při rychlostech běžných v dnešní době a při dostupných materiálech by se to brzo rozpadlo. („To“ nejsem si jist jestli bude první auto, nebo cestující)

cukrar

Ano, mohlo a dříve takové vozidla byla.

RedBox

Viděl jsi někdy traktor? Ano, šlo by jezdit v autě bez odpružení, ale nemohl bys jet moc rychle, protože by se po najetí na nerovnost mohlo stát auto neovladatelným. Nehledě na komfort, hodně rychle by se opotřebovaly nápravnice a zavěšení kol, zvětšily by se vůle v řízení, atd…

honza19hk

dříve to tak bylo, ale jezdilo se pomalu.předchůdce aut byly koně a kočáry ty jezdily na dřevěných kolech a bez pérování.tedy aspoń ty starý.a taky to jezdilo a dost rychle.
A aut by to šlo taky ale po dnešních silnicích a při rychlosti jakou se dnes jezdí by šla náprava brzy do háje a nebo by ti zachvíli jela jenom kastle po asfaltu:-)

Jinak nejlepší typ odpružení jsou listový pera. Já je na autě mám a můžeš jet třeba stovkou po dírách a skoro to nepoznáš.
Doplňuji:
ten kdo tady píše že dumpery jsou bez odpružení, tak v tom asi nikdy nejel. Možná leda ty ruský,ale dnešní mají hydraulické tlumiče.. Jezdil jsem s CAT 777 a ten odpružení má. S nákladem 200 tun by pneu dostávalo hrozně na prdel,kdyby to bylo natvrdo.Lom není letištní dráha.I blbej tank VT55 má odpružený pojezdový kola.

klob1

Mohlo,ale ne moc rychle myslím, tak jako v době, když odpružení nebylo. Jenže je to v tom, že vždycky to nějak bylo svým způsobem odpružené. Rychlost jízdy. A pak pár komponentů, ketré ani envypadají jako, že by to mělo odpružit.

lukas.zmizik

mohlo… ale že to bude uvnitř drncat je podružná věc – hlavní je fakt, že auto bude víc nebezpečnější, při dnešních zvyklých rychlostech ho v zatáčkách prakticky neudržíš a na nekvalitní cestě se s ním dříve nebo později vysekáš