Avatar uživatele
fcoop

Mohlo by být pravdivé tvrzení – totiž že vnější podoba člověka víceméně odpovídá tomu,jaký je „uvnitř“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, samicek333, Kerberus, hanulka11, anonym před 4609 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

Ano

Myslim si že to určitý míry ano, totiž že když se na někoho podíváme, nevnímáme jenom jakej má nos, jak daleko má od sebe oči a tak, ale ač třeba jenom podvědomě vnímáme i jeho výraz tváře, očí, postoj těla, ale i dejme tomu oblečení, který nosí a tudíž ho trochu můžem odhadnout už jenom od pohledu, a nemusíme bejt ani nějací „mentalisti“, abysme poznali například to že je někdo nepřátelský nebo arogantní

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Ne

to se nedá právě jednostranně říct

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano

Jsem carodejnice a verim tomu. A nejenom ze tomu verim , ja i poznam jaky ten clovek je.
🙂
P.S. Proto jsem sama hooodne , ale hooodne oskliva. ;-(

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Je to pověra, předsudek a mýtus šarlatánů.
Např. největší důvěru budí sňatkoví a jiní podvodníci, jejichž je to pracovním nástrojem a oběti jim znovu a znovu naletí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Ne

zdání klame.
ověřeno.
bohužel, věkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

Ano

A kdo se trochu v lidech vyzná, ví, že to není jen „víceméně“, ale že se to odráží dokonale…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

Ne

hloupost. ti hezci, pritazlivi, sympaticti lide byvaji svine stejne casto, jako ti osklivi. viz snatkovi podvodnici, jak rika kolega:) nebo lide, na predvadecich akcich, kde prodavaji hrnce za 60 tisic. nebo ti, co se nacpou duchodcum do baraku s vymluvou, ze jdou zkontrolovat plyn, vodu, a pak jim zmizi veskere uspory. ti urcite nemaji „oblicej“ zlodeju a podvodniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natee

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Ano

Možná trochu ano, třeba podle toho, jak se o sebe stará – jak se oblíká, češe, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fcoop

Čínské přísloví:
Srdce jsou si podobná, stejně jako jejich tváře.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ad syd, s vnější podobou se člověk rodí a s oblečením nemá nic společného. Sice existuje axiom, že šaty dělají člověka, ale stejně tak platí, že zdání klame. Naopak v drahých oblecích bývají mafiáni a vrazi, naproti tomu výtečný člověk může mít prostý oděv. Populistické palce díky překroucení otázky, jsou nedůstojné, nízké a nezasloužené.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Otázku jsem nepřekrucovala a už vůbec ne kvůli palcům. S tím oblečením jsem to možná mohla trochu víc uvážit, ale na výrazu se většinou nechá poznat hodně věcí. Platnost tvrzení, že s vnější podobou se člověk rodí, záleží na tom, co všechno si pod vnější podobou představíte. Já tedy rozhodně i ten výraz, pohled, celkové vzezření. Popravdě totiž ani nevím, jak bych si měla tu „vnější podobu člověka“ bez tohohle všeho představit, co bych jako viděla, abych z toho mohla vyvozovat nějaké závěry o tom člověku, abysme se potom mohli vůbec bavit o tom, jestli ta podoba odpovídá tomu, jaký ve skutečnosti je. A přece jenom poslední věc: kdo tvrdí, že drahý oblek = skvělý člověk; obyčejné oblečení = looser? A propos: Copak věta „Naopak v drahých oblecích bývají mafiáni a vrazi…“ není předsudkem?

před 4605 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek