Shadowmaker

Mohli byste prosím sehnat český text k této skladbě?

Rád bych sehnal český text kapely Thodthverdthur a její stejnojmenné písni? Znáte ho?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9iOKzC4JsFI

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Celý text dohromady nedám, i kdybys mi uši pozlatil: nevím, jestli to byl záměr nebo jen „amatérismus“, ale ta vokálová složka je tak strašně potlačená, že pouhým odposlechem ten text nepřepíšeš – prostě se nedá. Krom toho není možný nikde dohledat kompletní text aspoň v té angličtině (všechny dostupný zdroje totiž končí větou „Iron eagle distended the wings to fly again“, jenže tohle konec písničky ještě není),…čili opravdu není od čeho se odpíchnout a zkusit si ten český text případně domyslet podle toho anglickýho. Vložím ti sem aspoň teda to torzo, co se mi jakžtakž podařilo sesmolit a můžu snad jen poradit zkusit se obrátit přímo na kapelu (pokud ještě hrají), a nebo pátrat na různých metalových fórech, jestli nenarazíš na nějakýho fanouška, který by se s tím popral líp.
Možná by taky stálo za pokus registrovat se na „Karaoketexty.cz“ a v sekci „Požadavky“ vložit svou prosbu o pomoc. Vím, že je tam docela dost metalistů, tak třeba se někdo chytí a pomůže. Já osobně už asi víc nedám, bohužel. 🙂

http://www.ka­raoketexty.cz/po­zadavky/strana-1

Tak aspoň teda ten ohlodek:

Zase padá déšť a mračna par putují ve výšinách
Znovu slyšíš chór větru, který zpívá svou píseň v rozvalinách

Nechť křídla mávnou a orel může se vznést
Svobodný nad zemí, kde již jen v paměti hrobů zůstala slova
Krev a čest
Již tóny slábnou a slova písní jež hlína (?) bude znát
Ohnivý jezdec v oblacích se nad hlavami vznáší, hoří plamenem a ???
Prastarý národ, který všem kulturám vzniknout dal
Válečník severu, který stvořil krásy a země dobýval
Kámen byl zbraní, když z ledních plání se na pochod dal
Nordický blizard – otec civilizace – jež dědictví nám odkázal

Zase padá sníh a dětský smích je slyšet v ulicích
Bezbranní a stále tak (?) čistí neznají hrůzy válek sílících
Oči blankytné, ruce sepjaté, ????
Bohům falešným, modlám úpadku jež vrazi s kříži vnutili nám

Netvor Moloch zasel bídu a zlo
Zotročil lid a změnil zlo na dobro

Však čas ukázal, že soumrak bohů věčnost nedá (??na věčnost nepotrvá??)
???????????
Legion (legie?) hromů – rytířů ocelových
Pod znakem Slunce, vaší ctí byla věrnost
A právo msty vyvolených
Železný orel znovu křídla roztáhl v let