jirka21kufr

Mohli byste mně pomoci s kontrolou přeložených vět do němčiny?

Ahoj, potřeboval bych pomoc s překadem některých vět do němčiny.
Nevím, zda nemám v nějaké větě chybu.

1)Na fotografii vidím čtyři mladé lidi. (Auf dem foto sehe ich vier junge Leuten.)

2)Sie sehen als Studenten aus. (Vypadají jako studenti.)

  1. Sie sind im Restaurant. (Jsou v restauraci.)

4)Sie sitzen zusammen am rundem Tisch. (Sedí společně u kulatého stolu)
5)Sie sind vielleicht Mitschüler. (Jsou to možná spolužáci)
6)Sie wollen hier Essen bestellen. (Chtějí si zde objednat jídlo.)
7)Das erste Mädchen mit weißem T-Shirt bestellt einen Gemüse Salat. (První dívka s bílým tričkem si objedná zeleninový salát.

  1. Der letze Student interessiert über exotische Küche. (Poslední student se zajímá o exotickou kuchyni.)
  2. Der Kellner ist mit allem einverstanden. (Číšník je se vším srozuměný.)

Díky za pomoc.

Odpovědi
ivzez

Auf dem Foto sehe ich vier junge Leute.
(Slovo die Leute už je v množném čísle, koncovku –n přibírá jenom v 3. pádě.)

  1. … an einem runden Tisch
  2. … interessiert sich für …

„sich für etwas interessieren“ se používá ve spojení s koníčky/zájmy,
nikoliv při objednávání jídla v restauraci.

  1. Věta je gramaticky správně, ale zkuste ji radši napsat/přeložit ji­nak.

„být s něčím/se vším srozuměn“ se používá v jiných souvislostech…