juie

Mohli byste mi prosím doporučit taháky???

Doporučí mi tady někdo prosím taháky???(Do školy)
Ještě jsem žádné nikdy nepoužila,protože se mi žádné co znám nezdají příliš vhodné.Díky
PS:pokud tady je nějaký učitel tak ať mě omluví…

Nejlepší odpověď
Michal Kole

No používat taháky při písemce, ne to je podvod, ale vyrobit si tahák a PŘED písemkou si ho přečíst to jo.

Výrobou taháku se vlastně učíš. Naučíš se oddělit důležité od nepodstatného.

Např. na látce z fyziky, je důležitý vzorec a stručně popsat fyzikální jev a jeho využití v praxi a návaznost na předchozí látku.

Další odpovědi
BEAES

Psávali jsme si je na lavici, pod pouzdro, na zápěstí a slyšela jsem, že nyní se píši na papír, který si dáš na židli mezi nohy.

Lenjička

Ráda bych reagovala na příspěvek nnn1:

„Nejlepší tahák je SE VŠE NAUČIT – už jen proto, že V REÁLNÉM ŽIVOTĚ ŽÁDNÉ TAHÁKY MÍT NEBUDETE.“ – Pitomost, protože v reálném životě nevyužiješ ani polovinu toho, co se na škole musíš nabiflovat.
„Ps2 Je mi kolem 18–23 let“ – No vidíš a ve škole tě nenaučili, že si svůj věk lehce spočítáš z data narození 😁 Nebo si přidáváš na věku, aby tvé rady zněly inteligentněji? Nepomáhá to.

Mně je 21 let a vím, jak to chodí. Šprťáctví se ti spíš hodí na vysoké, jestli chceš Červený diplom.

Omlouvám se za rýpání, ale tahle odpověď si to zasloužila…

Džuls

Keď som chodila na strednú školu, tak to boli malinké ťaháčiky vytlačené na PC, zobrala som si tričko s dlhým rukávom, nalepila páskou na ruku a len som dávala pozor, by ma nikto neprichytil:-) Prípadne papierik nalepený na stehne, pod sukňou 🙂

ReHu

Mně se osvědčila klasika. Mini papírek popsaný pidipísmem. Jen to podstatné v bodech. Pod rukou, listem papíru, na který se píše apod.

anonym

Každá generace používala taháky.Tak by bylo hloupý radit,že je nepoužívat,ne­dělat.U nás holek bylo daný,že v den písemky jsme chodily v sukni,na jejmž rubu byl tahák přišpendlen,kluci byli pomalovaní jak indiáni.Po tak dlouhé době je jasné,že každý kantor tyhle fígle zná!!Sám byl žákem a studentem.Je jen na něm,jestli tě bude chtít nachytat,nebo bude mít spóóustu práce a jen tak občas jukne,zda náhodou někdo..

Terryle

My si na gymplu dávali buď do kalkulačky pod víko, nebo zespod na neprůhledný pravítko. Občas se divím, že se třeba v dějepise učitelé nedivili, na co ho potřebujeme… :)
Jo a na základce jsem zažila taháky, psaný na papírový kapesníčky, balíček položenej na lavici a během písemky se párkrát okázale vysmrkat (do balíku, vytaženýho zepod :)

nnn1

Nejlepší tahák je SE VŠE NAUČIT – už jen proto, že V REÁLNÉM ŽIVOTĚ ŽÁDNÉ TAHÁKY MÍT NEBUDETE.
Já jsem nikdy žádný nepotřebovala (jednou celá třída až na mě si všichni udělali taháky (já jsem neměla odvahu to říct učitelce) – poprvé všichni ve třídě měli jedničky – i já bez taháku (bylo to z fyziky).
Divím se, že se to učitelce nezdálo divné – nebo aspoň nic neříkala.

Ps. Já si doma udělala jak u fyziky tak u němčiny z tvrdého papíru obdélníky – na jednu str. jsem např. napsala „große“ a na druhou „velký“.

Ps2 Je mi kolem 18–23 let
Doplňuji:
Zapoměla jsem k prvnímu PS napsat, že jsem si vždycky vzala jeden lísteček: na jedné str. „Velký“ – řekla si jak se to něm. řekne, a potom otočila lístek – a zjistila jsem zda jsem si to myslela správně. Nebo naopak jsem ten lístek měla otočený s německým slovíčkem.
A to samé u fyziky, či chemie – Ch. značka „Al“ na jedné str. a na druhé str. „Hliník“

Salvaje

Já měla vždycky tahák normálně na papírku pod dlaní a nikdy mě nikdo nenachytal. Jinak holky hodně používaly již zmíněné sukně nebo třeba hlubší výstřih. Málo který učitel – chlap by měl odvahu zrovna tohle místo kontrolovat :D Jinak kapesníčky, PET lahve atd…

Děda Louda

Podívej se třeba na: tahaky.falconis.cz/

Existuje mnoho takových stránek, některé i s návody k použití.

Ty rádoby mentorské řečičky apelantů na svědomí a čestný boj jsou jenom jejich mindrákem. Někdy to může být nevyhnutelnou potřebou. Ale opravdu jen někdy a hlavně opatrně a obezřetně.