hanulka11

Mohli byste mi poradit nějaká slova začínající na ec ?Děkuji

Doplňuji:
ano nechtěla jsem vyloženě česká slova , přesto všem děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Ec není česká předpona, ale jen přípona. Zkuste hledat v cizojazyčném slovníku – např. ecce, Ecuador atd.
Doplňuji:
Doplňuji odkaz na latinsko-český slovník – slova začínající na ec…

http://www.slov­nik.cz/

Další odpovědi
kropitko

Tak mě napadlo echo,,ale vy jste asi myslela vysloveně EC,,tak to jedině cizí slova,myslím, že v latině by se něco našlo,,,,

Adlim

ecce locus-hle, pohleď na místo
ecce homo -ejhle člověk
ecce virgo-ejhle panna
ecclesiofobie-chorobný strach z kostela

v otázce nebyl dotaz na česká slova.

Terryle

ecclesia – církev …
jinak mě nenapadlo fakt nic

iceT

eclipse-originální název Stmívání

quentos

echinacea, echolokátor… z němčiny „echt“ nebo zkratkové slovo ecu, dřívější evropská měnová jednotka