tyrox

Mohli byste mi někdo poradit ohledně fyziky?

Dobrý večer, chtěl bych poradit s otázkou z Fyziky, která zní : Proč při zakopnutí padáme hlavou napřed a při uklouznutí padáme na záda. Vím, že to má co dočinění se zákonem setrvačnosti, ale mohl by to prosím někdo z Vás rozvést?

Nejlepší odpověď
arygnoc

jedná sa o pohyb zotrvačný – z fyzikálneho hľadiska o zotrvačnosť ŤAŽISKA telesa.

zjednodušene:

toto je postava:

->

O

kde „O“ je ťažisko, šípka je smer pohybu.

keď spodkom smýknete dozadu (potknete sa) – kde ostáva ťažisko?
keď spodkom smýknete dopredu (šmyknete sa) – kde ostáva ťažisko?

:-Q

Další odpovědi
anonym

Tak se zamysli a zkus nějaký nápad napsat – zkontrolujeme ti jej…
😉