AndyT

Mohli by jste mi prosím poradit s výběrem mobilu?

Omlouvám se, že toto téma zde už několikrát bylo, ale i já se potřebuji poradit.
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/sony-xperia-tipo/specifika­ce/#section
Sony Xperia Tipo
http://www.ma­ll.cz/dotykove-mobilni-telefony-gps/samsung-galaxy-ace-s5830i-black?src=sug
Samsung Galaxy Ace S5830i Black
Ten Sony mi připadá vhodnější, jelikož to by byl můj první chytrý mobil,
ale zase mi ten Samsung připadá více technicky založený.

Odpovědi
Morčata331

No já mám samsung galaxy s3 miny
a jsem s ním spokojená
je velmi chytrý :D

Bedy

Samsung Galaxy Ace určitě ne, protože má málo paměti RAM a slabý procesor na to, aby tam mohl být provozován operační systém Android. Ten mobil je prostě pomalý, seká se, řadu aplikací kvůli nízkému výkonu stejně nerozjede. Lidi nám to do servisu nosí pomalu s pravidelnou přesností, abysme jim to vyresetovali do továrního nastavení, aby se vše vymazalo a jelo se s novým štítem.
Tenhle mobil je i dost poruchový, takže tohle bych určitě nemohl doporučit.

Sony Xperia Tipo taky žádná sláva, tý paměti RAM už tam je víc, ale ten procesor je opravdu bída, Android 4.0 potřebuje víc. Mobil se opět začne časem používání dost sekat, má celkem pomalé reakce.
Foťák je taky celkem bídný a krycí sklo dispeleje je strašně měkké, a to orpavdu není moc dobré.

Pokud chcete mobil s Androidem, tak si budete muset připlatit, protože tyhle mobily, to je spíš zdroj utrpení. Navrch Android je plný virů, takže antivir zde je pomalu nutností, a to zase přináší další várku nevýhod, a to, že antivir si ukousne něco ze systémových prostředků, a tak mobil bude ještě pomalejší a hlavně mě přijde trochu kýčovité mít antivir ještě na mobilu.

Já si myslím, že lepší volba bude mobil Nokia Lumia 610, která je parametrově na tom velice podobně jako tyhle dva mobily, má pár rozdílů.

Tím největším rozdílem na pohled je jiný operační systém, a to Windows Phone 7.8. Tenhle Windows Phone je mnohem úspornější na hardware mobilu – nevyžaduje ho totiž tak silný, a tak od mobilu na podobné konfiguraci lze očekávat svižnější chod, rychlé reakce oproti Androidu.

Foťák Nokia Lumia 610 má taky lepší, než ty dva, lze s ním natáčet videa ve vyšším rozlišení HD. Nevýhodou tady však může být chybějící slot na paměťové karty, na druhou stranu však nutno podotknout, že je tam vestavěných 8GB vnitřní paměti a komu by to nestačilo, tak všechny mobily s Windows Phone dostávají 7GB cloudového úložiště Skydrive zdarma. Takže pak celková kapacita mobilu je 15GB.

Velkou výhodou je i úplně plnohodnotná GPS navigace na doživotí zdarma bez nutnosti se připojovat na internet. Tohle nikdo jiný krom Nokie nenabízí.

Jako první chytrý mobil můžu Nokii Lumii 610 určitě doporučit. Pro začátek fakt vynikající volba.

Nebo bych ještě uvažoval z těch levných smartphonů o HTC Radar, který je výkonnější, ale zase má nevyjímatelnou baterii (nejde ji vyměnit) a to časem pak může být problém.

mikulinka

Kamrádka má Xperii, sice jinou, myslim že tuhle:
http://interlin­k.tsbohemia.cz/so­ny-xperia-e-c1505-1270-4212-_d161267.html
ale je maximálně spokojená. Půjčovala sem si ho a můžu říct, že se supr ovládá, vzheldem k tomu že to bude váš první „chytrý“ telefon ;)

Bedy

Samsugn Galaxy SIII Mini je úplně jiná třída mobilů. Tady se pohybujeme v pásmu nejnižší třídy/low-endů.