Mohli by jste mi poradit s nastavením foťáku?

Mám Nikon D3S a chtěl bych při focení dosáhnout výsledku jako je na této fotce https://fbcdn-sphotos-d-a.akam aihd.net/… Nastavením čeho získám takové pěkné, vyhlazené a přesto ostré pleťové barvy? Navíc tato fotka má i takovou pěknou hloubku, jak na to?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ta fotka mi nepřije nějak zvlášť zázračná. Normální tuctový snímek.

Další odpovědi:

Stříbrný

na tohle potřebuješ externí blesk s bílou odraznou destičkou - hlaval blesku je namířená na strop a vysunutá bílá odrazná destička odráží na objekt měké portrétní světlo

Zlatý

Foťák nefoťák. Většina toho co říkáš je dotažena postprocesingem v editoru.
Všeobecně portrétový objektiv f = cca 80 mm , clona cca 3,5-4 a pořádně zaostřeno na obličeje + slušná práce v editoru.

Diskuze k otázce

Bronzový

Fyzik

Tady se mi zdá, že se jedná o exteriér. Je-li strop moc daleko, je lepší blesk nasměrovat dopředu. Je-li strop nízký a bílý, je to ideální difuzér, protože se při záblesku celý krásně rozsvítí a celá místnost se zaplní světlem. Tady je světlo opravdu velmi měkké (tj. že zdroj světla je rozprostřen a ne příliš bodový), takže možná byl nasazený nějaký difuzér (nejčastěji polokoule z bílého průsvitného plastu). Vypadá to na té fotce, že osoby jsou nasvíceny zepředu, a ne seshora.

Zcela nesouhlasím s tím, že odrazná destička má měkké portrétní světlo. S velikostí řádů jednotek cm to je světlo výrazně bodové.

Stříbrný

lukas.zmizik

chtěl bych vidět to bodové světlo z odrazné destičky

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.