Daves

Mohli by jste mi poradit s nastavením foťáku?

Mám Nikon D3S a chtěl bych při focení dosáhnout výsledku jako je na této fotce https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-xfp1/t31.0-8/10562544_10­152655342342940_74021210­50953062468_o­.jpg Nastavením čeho získám takové pěkné, vyhlazené a přesto ostré pleťové barvy? Navíc tato fotka má i takovou pěknou hloubku, jak na to?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ta fotka mi nepřije nějak zvlášť zázračná. Normální tuctový snímek.

Další odpovědi
lukas.zmizik

na tohle potřebuješ externí blesk s bílou odraznou destičkou – hlaval blesku je namířená na strop a vysunutá bílá odrazná destička odráží na objekt měké portrétní světlo

mosoj

Foťák nefoťák. Většina toho co říkáš je dotažena postprocesingem v editoru.
Všeobecně portrétový objektiv f = cca 80 mm , clona cca 3,5–4 a pořádně zaostřeno na obličeje + slušná práce v editoru.

Fyzik

Tady se mi zdá, že se jedná o exteriér. Je-li strop moc daleko, je lepší blesk nasměrovat dopředu. Je-li strop nízký a bílý, je to ideální difuzér, protože se při záblesku celý krásně rozsvítí a celá místnost se zaplní světlem. Tady je světlo opravdu velmi měkké (tj. že zdroj světla je rozprostřen a ne příliš bodový), takže možná byl nasazený nějaký difuzér (nejčastěji polokoule z bílého průsvitného plastu). Vypadá to na té fotce, že osoby jsou nasvíceny zepředu, a ne seshora.

Zcela nesouhlasím s tím, že odrazná destička má měkké portrétní světlo. S velikostí řádů jednotek cm to je světlo výrazně bodové.

lukas.zmizik

chtěl bych vidět to bodové světlo z odrazné destičky