gugl87

Mohli by jste mi odpovědět na mou otázku???

Součin tří přirozených čísel je 600. Kdybychom jednoho činitekle zmenšili o 10, zmenšil by se součin o 400. Kdybychom místo toho jednoho činitele zvětšili o 5, zvětšil by se součin na dvojnásobek původní hodnoty. Která tři přirozená čísla mají tuto vlastnost? Moc děkuji těm co odpoví na mou otázku.

Odpovědi
Pavel Stanky

.. nediv se, že ti nikdo neodpovídá. Je to prostě moc složité, soudě podle odpovědí na jiné otázky …

káča12345

Odpověděla bych, ale nechce se mi odpovídat na zadaní matematické olympiády.. Tímhle způsobem se dál nedostaneš.. :D

Děda Louda

Mohli. Ale ten školní příklad sem nepleť.

gugl87

no jo, když je to tu teprv hodinu.