mosoj

Mohla to vláda předpokládat ?http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/282646-ceny-elektriny-se-zvysi-az-o-tisice-rocne.html

Dělají a dělali si z nás legraci celou dobu co vládnou.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-radost-z-ekologicky-cistych-zdroju-energie

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/doplaceli-jste-letos-za-elektriku

Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/282646-ceny-elektriny-se-zvysi-az-o-tisice-rocne.html

Nejlepší odpověď
Deli

Podle mne s rostoucími cenami nejen energií vláda přímo kalkuluje. Kuřáků ubývá, lecos jsou lidé schopni omezit, ale energie potřebují všichni a i když budeme šetřit, výrazné to není. My se letos vracíme od ekologického topení elektřinou ke dřevu, tak snad nám po letech faktura za elektřinu prvně klesne. Jinak je každý rok vyšší, ač se snažíme šetřit.

Další odpovědi
Bedy

Tohle vláda čekala, ale prakticky se s tím nedá mnoho dělat. Je to takový kostlivec ve skříni, co tady zůstal po Straně Zelených, která to horlivě prosazovala místo rozšíření Temelína. Energie z obnovitelných zdrojů je výrazně dražší, málo výkonná a hlavně nestála/nestabilní. Týká se to zejména elektřiny vyrobené ze slunce a z větru.

beer

Myslím si, že měla hlavně nastavit správné parametry pro podporu využívání obnovitelných energií celkově – takže i v tomto případě.
V dnešní době je to potřebné a bude přímo nutné v poměrně blízké době.
Jenže naše vláda asi není schopna jakýchkoliv předpokladů, natož správných. Legraci si z nás nedělají, oni na celý národ přímo serou. Jejich, často soukromé, zájmy bezostyšně nadřazují (zákony na to mají) nad zájmy společenské. A tvůj příklad je jen jedním z mnoha, který to potvrzuje.

Drap

Nemusela to ani předpokládat. Dávno už to naplánovala.

Sůwa

Moje domácnost je kompletně elektrifikovaná, takže ceny el.energie jsou pro mne důležité, ale podobné sdělení se objevuje v médiích pravidelně rok co rok. Za posledních 20 let, stoupla cena cca trojnásobně, ale zvýšily se i příjmy. Já to jako katastrofu nevidím:-)

mosoj

Sůwa evidentně nevíš o čem se zde mluví !!!

Sůwa

Ale vím, jenže proti tomu stejně nelze nic dělat, tak se nerozčiluju. Podporu fotovolaiky si kdysi vynutili zelení a vláda může jen zmírnit dopad, ale docela to zatím odstranit legislativně nelze. Oni to novináři pokaždé nafouknou, protože se jim naštvaní čtenáři hodí do krámu. Negativní myšlení zhoršuje zdravotní stav, tak pozor na to!

mosoj

Sviňárna nejvyššího kalibru.

mosoj

Ona je dražší ale jenom kvůli výkupní ceně, která je 120 % vyšší než předražená prodejní od ČEZ !!!

Deli

Ano, přesně proto, že zdražují to, bez čeho lidé dnes už nemohou být. Věci, které běžný občan oželí, např. značkové kalhoty, nové rádio nebo zlatý šperk, ty nezdražují. Ale potraviny, energie, pohonné hmoty – bez toho to nejde.